Минув уже другий тиждень навчання у школах, проте учні 5-их класів чернівецької громади досі не отримали всіх підручників. І якщо для шостих класів уже роздали більшість посібників, то з п’ятими класами ще поки немає визначеності.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 14 вересня, пише molbuk.ua
Шестикласникам обіцяють усі книги
Як це бути без підручників, добре знають нинішні шестикласники, які весь минулий рік провчилися без книжок. Оскільки вони навчаються за програмою Нової української школи, відповідно, підручники мали бути видрукувані нові. Проте кошти на їх виготовлення уряд спрямував на військові потреби. Відтак батьки виходили з ситуації самотужки: роздруковували, купували книги або ж діти навчалися за електронними версіями.
Цього року батьки шестикласників хотіли знову роздруковувати книжки. Але з’явилося повідомлення, що посібники вже надійшли і їх почали роздавати учням.
"Наразі область забезпечена підручниками для шостих класів на 93%, – розповіла у коментарі molbuk.ua очільниця департаменту освіти ОВА Оксана Сакрієр. – Вони надходили маленькими партіями, неоднорідно. Кожна громада обирала книги різних авторів чи видавництва. Загалом це понад сто тисяч підручників, які треба було відсортувати – скільки, чого, кому. Станом на 12 вересня 2023 року створено графік, за якими громади забирають підручники. Нам обіцяють, що Буковина буде забезпечена посібниками для шостих класів на сто відсотків. Але ми теж тут залежні. Наразі МОН шукає донорів на видавництво. Друк деяких посібників бере на себе ЮНІСЕФ тощо".
Стосовно п’ятого класу, то тут ситуація гірша: більшості підручників немає, визнає чиновниця.
"Тут точно немає забезпечення на 93%, як із шостими класами. Але станом на сьогодні в область уже надходять книжки для п’ятикласників. Та які саме і в якому обсязі – треба проаналізувати, тоді надамо інформацію", – каже Оксана Сакрієр.
Батьки шукають книги
Підручники – це болюча тема, зізнається батько п’ятикласниці одного з чернівецьких ліцеїв Павло.
"Знаємо, що попередні п’яті класи навчалися взагалі без книг. Нам же наразі видали "Математику” та "Пізнаємо природу". У школі повідомили, що ніхто не знає, коли буде решта і чи взагалі будуть. Тож батьки почали купувати книжки самотужки. Я, зокрема, придбав з української та зарубіжної літератури, української мови, інформатики. Наразі шукаю ще "Історію України". Вартість одного посібника – 330-370 гривень. Уже витратив понад дві тисячі гривень, і це ще далеко не все".
Павло – один із тих батьків, які категорично проти того, аби діти займалися за допомогою ґаджетів.
"У моєї доньки немає ні телефона, ні планшета, хоча стає все складніше її переконати у тому, що це – зло. Адже практично всі її однокласники – з ґаджетами. І наче у школі заборонені телефони. Але, з іншого боку, освітній заклад сам вимагає, щоб у дитини був телефон, електронний підручник або ще якийсь ґаджет. В електронному щоденнику домашнє завдання так і пишуть: "опрацювати електронну книгу – сторінка така-то". Про друковану навіть не йдеться. Це біда якась", – обурюється чоловік.
Дехто з батьків п’ятикласників почав перекуповувати у теперішніх шестикласників торішні роздруківки, каже чернівчанка Тетяна.
"А що вдієш. У моєї дитини і так поганий зір. Не хочу, щоби вона займалася у планшеті. Тож краще витрачу кошти", – розводить руками мати учениці.
"Отримали багато, але цього недостатньо"
За словами директорки ліцею №5 Галини Абрам’юк, до закладу вже надійшло більшість книг для шостих класів.
"Ми вже багато отримали, чому дуже тішимося. А щоби діти не були обділені, з початку вересня п’ятикласники займалися за роздруківками, які їм передали нинішні шестикласники. Продавали їх за символічною ціною – у середньому по сто гривень. Враховуючи, що роздруківки товсті, це не надто висока ціна. Тож ми розпочали навчальний рік із підручниками", – каже директорка.
"Ситуація налагоджується, – тішиться директорка ліцею №12 "Ювілейний" Руслана Бабух. – Днями ми отримали тисячу посібників для шостих класів. Сподіваємося, невдовзі видадуть і для п’ятикласників".
"12 вересня надійшло дуже багато книжок для 6 класів, – каже директорка школи №3 Галина Фурдига. – Та, на жаль, цього недостатньо: отримали на три шості класи лише 12 підручників із літератури. Віримо, що впродовж тижня ще будуть надходити. А щодо п’ятого класу – навіть і не знаємо, скільки і чого буде…"
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-09-2023, 10:59
0
1 486