У Чернівцях триває облаштування території довкола флагштока, що у парку "Жовтневому". Наразі там уже вимостили алеї, встановили лавиці, смітники, зробили освітлення.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 14 вересня, пише molbuk.ua
Вартість робіт – близько 6 мільйонів гривень. Залишилося ще облаштувати скляну огорожу, засіяти газони та підключити водопостачання для поливу. Після завершення робіт майданчик із флагштоком мають передати на обслуговування комунальному підприємству "Центр культури і дозвілля імені Шевченка".
Ексдиректор парку "Жовтневий" Юрій Воронка звернув увагу на викладену доріжку довжиною кілька десятків метрів біля флагштока, яка веде праворуч і переходить у ґрунтову стежку.
Він стверджує, що це зробили незаконно, адже прокладання нових шляхів у парку заборонено. У проєкті цієї дороги немає, і необхідні дозволи на її облаштування теж відсутні. Чернівчанин припускає, що доріжка у майбутньому може бути прокладена аж до відпочинкового комплексу неподалік. Він намагається з’ясувати, за які кошти зроблена ця алея і чи не є це розтратою бюджетних коштів?
"Це розтрата бюджетних коштів"
"Якщо ретельно розглянути проєкт, то жодних "дорожніх робіт" в цьому напрямку не передбачено. Ця ситуація викликає запитання: "Що це за "дорога" бюджетним коштом, не врахована в проєкті? Чи не поєднає вона флагшток (символ державності) з відомим незаконним закладом парку "Жовтневого" – "Халабудою"?" –
зазначив на своїй фб-сторінці Юрій Воронка.
Активіст звернувся до прокуратури та поліції.
"Як повідомили в ОВА дільничному, який займався цим питанням, є лише дозвіл на облаштування цих доріжок від департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури ОВА. Але парк міський, тож ця дорога не могла там з’явитися без дозволів і погодження з усіма контролюючими органами – починаючи від дирекції парку, яка повинна дати дозвіл, і закінчуючи екоінспекцією, архітекторами тощо. Дивно чути про якісь доопрацювання до проєкту у 2022-2023 роках, адже з адміністрацією парку їх ніхто не погоджував, так само як з іншими контролюючими органами. Тобто ці роботи самочинні, і, швидше за все, це розтрата бюджетних коштів", – сказав Юрій Воронка у коментарі "МБ".
Ексдиректор також додає, що у 2021 році, коли встановили флагшток, одразу до відпочинкового закладу неподалік зробили гравійну дорогу.
"Я тоді написав відповідну заяву, і мені після цього розбили машину. Хочу, щоби винний відповів за це", – наголошує чернівчанин.
"Місто до цього стосунку не має"
Заступник міського голови Юрій Лесюк зауважує, що всі роботи проводить ОВА, оскільки земля наразі знаходиться у її тимчасовому користуванні.
"Зараз це – відповідальність ОВА. Вони місту на баланс ще не передали цю землю. Міськрада там жодних робіт не проводить. Це була субвенція з держбюджету на облаштування майданчика і флагштока. Ми передали землю тимчасово в ОВА, вони повинні були там освоїти кошти, побудувати флагшток і впорядкувати територію. Коли головою облдержадміністрації був Сергій Осачук, цього не зробили, але зараз роботу відновили і повинні незабаром завершити. Про які інші доріжки ви зараз говорите – я не знаю, чесно кажучи. Не можу коментувати якусь інформацію щодо планів адміністрації. Але поєднати флагшток із "Халабудою" – це якась фантазія", – зазначив Юрій Лесюк.
Він розповів, що є затверджений проєкт частини парку поблизу флагштока, відповідно до якого і надалі розвиватиметься парк.
"Коли місту на баланс передадуть флагшток, тоді ми будемо відповідати за ту землю і за все, що розташоване на ній, включно з доріжками і усім іншим. Є ідея біля флагштока розмістити конструкції з фото загиблих воїнів вздовж алей. І це би було, мабуть, доречно. Є й інші ідеї. Ця територія буде призначена для проведення урочистостей, пов’язаних із нашими державними символами. Нам важливо, щоби парк розвивався гармонійно, без конфліктів. І ми це зробимо", – запевнив посадовець.
До проєкту внесли зміни
Директор департаменту капітального будівництва, містобудування та архітектури ОВА Микола ГЛАДЮК стверджує, що проєкт, який демонстрував Юрій Воронка, – початковий. До нього були внесені зміни, серед них і бічні алеї ліворуч та праворуч від флагштока. Чиновник пообіцяв за потреби показати змінений проєкт.
"Пан Юрій Воронка має початковий проєкт, але є зміни, які внесені у 2022 та 2023-му роках. У кожній проєктній документації, коли здійснюються роботи за певними зверненнями, є погодження. У нашому випадку це є органи місцевого самоврядування. Місто у подальшому планує оновити парк "Жовтневий". Відповідно, було прийняте проєктне рішення", – пояснює посадовець.
У Чернівецькій ОВА зазначають, що правоохоронним органам, які здійснюють перевірку з цього приводу, департамент надав всю необхідну документацію.
"Є затверджене проєктне рішення органами місцевого самоврядування щодо розвитку парку. У новому проєктному рішенні вже внесено ці доріжки. Ми не можемо працювати без непогоджених документів. Мовляв, давайте побудуємо доріжку, якої немає у проєкті. Будь-який проєкт можна корегувати, якщо є необхідність, і це має бути вказано у документі. Підрядник не будуватиме те, за що йому не заплатять, якщо цього немає у проєкті. Бо тоді виникає питання, як з ним розрахуються?" – наводить аргументи чиновник.
Микола Гладюк запропонував дочекатися висновків правоохоронних органів, які зараз займаються справою парку "Жовтневий", і пообіцяв розповісти про результати.
Як відомо, загальна сума, в яку обійшовся державі об’єкт, – близько 15 мільйонів гривень. З цією сумою чернівецький проєкт за рейтингом видання "Наші гроші" потрапив до десятки найвартісніших флагштоків в Україні. На цьому ж місці планували побудувати оглядовий майданчик, доріжки, лавиці та освітлення. Проте через війну не вдалося.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-09-2023, 08:41
0
8 691