Мери більшості українських міст не виконують своїх обіцянок, але на вибір громадян це не впливає.
Такий висновок робить тижневик "Коментарі:", який у спецвипуску проаналізував результати виконання мерських обіцянок у 35 найбільших містах країни.
Як зазначає видання, лише двоє з міських голів найбільших міст України виконали свої передвиборні програми - Володимир Гройсман (Вінниця) та Ігор Чудійович (Червоноград Львівської області).
Решта керівників великих міст або майже нічого не виконали, або в кращому разі виконали приблизно половину з того, що обіцяли, пише тижневик.
Втім, чемпіоном з нетримання слова серед українських мерів, за версією "Коментарів:", є Київський міський голова Леонід Черновецький. Як відзначає видання, він не соромився брати на себе свідомо нереальні зобов’язання і порушував своє слово без будь-яких незручностей. Так, київський мер не зберіг на колишньому рівні плату за проїзд у громадському транспорті й тарифи на житлово-комунальні послуги, не відремонтував "майже всі 10 400 столичних будинків", не завершив до 2010-го року будівництво мосту на Троєщину, не здав станції метро "Деміївська", "Голосіївська" і "Васильківська", не збільшив доходи міського бюджету вдвічі - з 25 до 50 млрд. грн., як обіцяв у травні 2008 року.
Загалом же, прогнозують "Коментарі:", у більшості мерів обіцянки 2006 року (а то й 2002 року) плавно перекочують в програми 2010 року, а виконання чи невиконання передвиборної програми ніяк не вплине на вибір громадян.
Найбільш переконливими аргументами на місцевих виборах часто виявляються не баюри на дорогах чи розкрадені сотні гектарів найдорожчих земель, а лозунги про НАТО або передвиборний плакат, на якому мер міста обнімається з Лідером чи Лідеркою, резюмують "Коментарі:".