Росіяни гордо заявили, що створили планувальну бомбу на базі ФАБ-1500. Нібито після декількох місяців роботи на війні проти України вперше була застосована перша УМПК ФАБ-1500 М54.
Така інформація з'явилася в російському пропагандистському пабліку Fighterbomber, а експерти видання Defense Express пояснили, чи реально це зробити.
“Спочатку варто зазначити, що, за опублікованою інформацією, УМПК ворог встановлює на ФАБ-1500 М54. Це класична радянська фугасна авіабомба в короткому корпусі з вагою бойової частини 675 кг”, — йдеться в матеріалі.
“Сама бомба ФАБ-1500 М54 за своєю ідеологією не повинна планувати, про що прямо говорить її аеродинамічна форма, спрямована на те, щоб, навпаки, досягти вертикального входження в ґрунт. Тому, очевидно, перше, що було необхідно зробити для того, щоб перетворити її на планувальну, є переробка самої аеродинамічної форми бомби. І це дійсно досить нетривіальне завдання”, — зазначають експерти.
Росіяни стверджують, що ФАБ-1500 з УМПК має більшу дальність скидання, ніж у ФАБ-250 і ФАБ-500 з аналогічним комплектом — більше 60-70 км. Експерти ж вважають, що подолання ФАБ-1500 навіть з дуже розвиненими крилами відстані у хоча б 80 км — завдання складне, особливо, якщо це робитиметься лише за рахунок її планування.
Крім того, самі крила повинні витримати вагу бомби, адже раніше бомби з меншою вагою неодноразово падали. Однак ескперти зазначають, що “політ “конструкторської думки” в РФ досить складно оцінити і вона цілком може бути досить монструозною конструкцією з величезним розмахом крил”.
Передбачається, що носієм цієї нової бомби є літаки Су-34. Вони є фронтовими бомбардувальниками і можуть застосовувати авіабомби калібром 1500 кг. Однак не виключається, що вага підвішеного припасу може перевищити навіть дві тонни.
“Але, вочевидь, головною проблемою можуть бути габарити самої бомби з крилами і додатковим аеродинамічним обтічником. І таким чином на запитання, чи дійсно в РФ змогли зробити комплект для перетворення ФАБ-1500 на планувальну бомбу, то в теорії — найімовірніше, так”, — вважають експерти.
“Однак чи дійсно такий виріб демонструватиме надійність — залишається під значним питанням. Але в будь-якому разі встановлення на ФАБ-1500 комплектів УМПК означає значне підвищення загрози з боку російської авіації”, — резюмували вони.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram