RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів |


Чернівчанин Юрій Кулічевський керує низкою підприємств, які працюють у сфері інженерії, а також відновлюють енергетику після ворожих атак. З початком великої війни чоловік став активно допомагати війську транспортом і технікою, яка рятує життя бійців на фронті.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 31 серпня, пише molbuk.ua



Загальна сума допомоги ЗСУ від пана Юрія склала вже понад шість мільйонів гривень, і це ще не край. Щойно з’являється запит від військових – підприємець намагається його закрити.

Поступово запитів ставало дедалі більше

Днями він передав бійцям 115-ої бригади життєво важливі на передовій речі: оптичний приціл, прилад нічного бачення, тепловізор та авто Nissan Navara. Загальна вартість таких подарунків склала понад 600 тисяч гривень.

"Дізнавшись про збір, Юрій Кулічевський вирішив допомогти не донатом, а одразу технікою. Коли узгоджував з нами моделі приладів та прицілів, чесно, не дуже вірилося, що він серйозно. Про обладнання такого рівня ми й не мріяли. Загальна вартість придбаного – понад 600 тисяч гривень. Усе вже працює на перемогу. Ми зміцніли технікою й обладнанням, а ще більше – від віри в те, що не самі", – розповів у відео боєць із Чернівців Олег Филипчук.

Активно підтримувати армію Юрій Кулічевський почав відразу.

"Тоді підприємства повиїжджали, в Україні залишилося небагато фірм, які підтримували працездатність енергетичних об’єктів, серед них – і ми, – розповідає Юрій Кулічевський. – Мої хлопці їздили у східну та центральну частини України, працювали в умовах ракетних обстрілів. Спочатку їм було трохи страшно, однак потім спрацювалися. У той час військовим критично не вистачало квадрокоптерів. До мене зверталися і державні підприємства, і силові структури. Ми купували по кілька "мавіків" на кожну бригаду.
Поступово запитів ставало все більше, а в Україну почало регулярно поступати озброєння для ЗСУ. Тож ми налагодили мережу постачання приладів нічного бачення, монокулярів, оптичних та коліматорних прицілів, автомобілів.

Коли я вперше передав на передову монокуляр, уже за тиждень мені хлопці надіслали відео з передової й розповіли, скільки російської техніки з його допомогою вони збили. Для мене було здивуванням, що цей монокуляр бачить на відстані двох кілометрів у тумані. Завдяки цьому нашим військовим дуже легко бачити на відстані ворожу техніку, при цьому не доводиться близько підходити. Згодом таких монокулярів ми надіслали ще дуже багато".

"Передаю те, що справді працює"

У підпорядкуванні підприємця – понад сотня працівників. Він піклується про всіх. Тим, які зараз на фронті, передає все необхідне.
"Надсилаю те, що справді працює. Якісно, з тривалими гарантіями. Те, що дає можливість бути в безпеці, проводячи певні операції. Просто знаю, що у ворога так само є достатньо цього обладнання, і нам треба купувати краще. Бо навіть якщо на сто метрів далі бачиш, ніж вороги, це тебе рятує", – каже підприємець.

На вересень пан Юрій отримав замовлення для ще однієї бригади – автомобіль і саперне обладнання для розмінування.

"Щомісяця намагаюся максимально укомплектувати кожну бригаду. Постійно щось отримуємо, відвозимо. Днями привезли кілька пар балістичних бронеплит натівського зразка. Потреба у таких плитах є постійно: вони дуже легкі, пара важить близько п’яти кілограмів. Це особливо добре для тих, у кого проблеми зі спиною. І ціна на них відчутно знизилася: якщо на початку війни один бронежилет, укомплектований балістичними плитами, коштував півтори тисячі доларів, то зараз до тисячі. Це дає можливість придбати за ті ж кошти не два-три комплекти, а пів десятка", – пояснює.

"Це приносить справжнє задоволення"

Окрім допомоги війську, підприємець також займається громадськими проєктами. Зараз за власний кошт облаштовує ігрові майданчики для дітей у Садгорі та на Гравітоні.

"У Садгорі, в районі Хотинської, є лише один майданчик, і той ледве дихає. Тож вирішив облаштувати новий. Гадаю, до кінця місяця завершимо перший етап. Це майже дві тисячі квадратів. Туди вже приїжджають із центру подивитися, бо на майданчику є тарзанка довжиною 40 метрів, на якій можна з’їжджати. А на частині паркової зони посадимо 80 дерев", – планує.

Раніше Юрій Кулічевський створював дитячі майданчики за програмою Бюджету участі.

"Щось вдавалося зробити так, як хотів, а щось – ні. З того часу в мене залишилося відчуття нереалізованості у цьому напрямку. Тож надалі вирішив їх робити не за бюджетні, а власні кошти. Тепер взявся за громадський простір на Гравітоні. Хочу його вдосконалити, врахувавши всі вікові категорії дітей, щоби він міг довго функціонувати", – розповідає пан Юрій.

Юрій Кулічевський зізнається: йому така благодійність та підтримка ЗСУ приносять задоволення.

"Роботи на перемогу ще дуже багато. І чекати ніколи, кожен день на рахунку. Мені подобається вкладати кошти в соціальні й військові проєкти. Це певна самореалізація. Дуже приємно, коли можу чимось допомогти військовим і коли діти мають чим зайнятися. Доки не було майданчика, сусіди одне одного й не знали. А так почали з дітьми приходити й познайомилися. Тепер знаємо, скільки у районі живе малюків, хто чим займається, де вчиться. Такі прості речі приносять справжнє задоволення", – усміхається підприємець.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
2-09-2023, 18:40
Коментарів 0 Переглядів 19 252

Теги -

Патрульні попереджають про підвищену аварійну небезпеку

Таїсію Татарин посмертно нагородили почесними відзнаками "За заслуги перед Буковиною" та "На славу Буковини"
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Велика проблема» - закінчуються сквери. Блог Ярослава Волощука
На Чернівці насувається "велика проблема" - закінчуються сквери.
«Коротка людська пам'ять…» Блог Надії Будної
Минуло 40 днів, як під час виконання бойового завдання на Запорізькому напрямку загинув мій племінник Богдан Мердак
ВІДЕО Переглянути все відео

Цей центр розвитку насамперед про сучасність і прогрес, де навчальний процес не є нудним, а захопливим, цікавим і пізнавальним. У стінах освітньої студії Bloom панує своя особлива атмосфера, у якій креативні й професійні викладачі знайдуть відповіді на всі запитання, які цікавлять маленьких дослідників.

Якщо ваша дитина любить малювати, нестандартно описує навколишній світ, цікавиться писанкарством чи іншим видом живопису, спішимо повідомити, що набір на новий навчальний рік у дитячу художню студію образотворчого мистецтва "Камея" ще триває. До речі, записатися на курс можуть не тільки школярі, а й студенти.

"Контінентал Фармерз Груп" розпочала викопування картоплі, під яку у 2023 році відвела понад 2,1 тис. га. Роботи стартували на Тернопільщині. Першими викопують ранні насіннєві й продовольчі сорти картоплі.

Досі думаєте, де можна знайти якісне й надійне обладнання такого типу не за всі гроші? Нагадаємо вам про відому на Буковині й за її межами компанію Jv-Kamin.

Із 1 червня тариф на електроенергію для населення становить 2.64 грн за кВт.
• Теги