RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Тетяна Стрілець уже півтора року чекає на свого сина Дмитра Стрільця, який із березня 2022 року вважається зниклим безвісти. Жінка готова до будь-якої звістки, але поки ще є надія, визнавати сина загиблим не буде.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 24 серпня, пише molbuk.ua



"Серед цих кісточок може бути й моя дитина"

"Мій син Дмитро вважається зниклим безвісти з 11 березня минулого року. Разом із двома десятками побратимів вони у селі Людвинівка на Київщині вивантажували боєприпаси, коли почався авіаналіт. Усі просто розлетілися вщент. Рідні не відразу про це дізналися. На місце поїхали у липні й застали страшну картину. Бронежилети, берці, обвуглені кістки – все валялося просто неба. На жаль, не було проведено повноцінне обстеження відразу після обстрілу. Тож з’ясувати, хто саме загинув, виявилося непросто. Ми найняли адвокатів, почали проводити ДНК-експертизу. Після цього розпочалися поховання. Наразі мій син вважається безвісти зниклим. Результати службового розслідування вказують на те, що він міг перебувати в епіцентрі вибуху. Його останки можуть лежати серед тих обвуглених кісточок, якщо їх не розтягнули собаки…" – плаче мати.



Наразі Тетяна Стрілець подала клопотання до військової частини, щоби поховати хоча б те, що є.

"Це буде братська могила у Чернівцях. У цих похованнях я теж братиму участь, бо може, серед цих кісточок – і моя дитина… Хоча, є ще мізерна надія, що, можливо, син десь у полоні", – каже жінка.

Дмитрові Стрільцю у вересні мало б виповнитися 29 років. Він найстарший у родині, є ще братик та сестричка. Дмитро залишився без батька у дев’ять років, тож рано подорослішав.

"Наш батько помер 19 років тому, і Дмитро відтоді став великою підтримкою для нас. Ми родом із Донеччини. У 2014 році син вивіз нас до Харкова. Сам у 2016-му році пішов в АТО. Сказав: "Я повинен визволити своє рідне місто від окупантів". Коли розпочалася велика війна, він перевіз нас до Чернівців, а сам пішов на фронт…" – розповідає мати.

Пані Тетяна сподівається, що їй ще вдасться обійняти сина. А якщо ні, то хоча б гідно поховати.

"Для мене краще все знати, як є. Бо півтора року жити в такому жахливому невіданні вже неможливо. Молю Бога, щоби бодай синову кісточку знайти і поховати з пошаною, як він цього заслуговує…" – каже мати.



"Хочу, щоби татко повернувся і ми поїхали на море"

Юлія Бабинчук уже майже десять місяців чекає звістки про свого чоловіка. З перших днів великої війни він пішов до війська, а вже через кілька місяців його у складі 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади відправили під Бахмут. Востаннє вийшов на зв’язок із рідними у листопаді минулого року. Відтоді – жодної звістки. Пані Юлія не знає, де він і що з ним. Сподівається, що чоловік живий і потрапив у російський полон.



"Останні слова, які я від нього почула, були "Не хвилюйся, усе буде добре", – втирає сльози жінка. – Хочу все ж таки вірити, що чоловік живий. Хоча жодної інформації про нього не маю. Шукала бодай якусь зачіпку в російських телеграм-каналах. Одного разу мені навіть здалося, що бачила на відео дуже схожу на нього людину. Але то був не він, на жаль…Та відчуття мені підказують, що чоловік живий і скоро буде вдома. І доня моя каже, що татко живий. Надія на це і тримає нас цих майже десять місяців… Хочемо, щоби влада нас почула, не забула про наших хлопців і почала обмінювати, бо ми їх дуже чекаємо вдома".



Другокласниця Даринка Бабинчук каже, що дуже скучила за татом і з нетерпінням чекає його. Навіть подарунок уже йому намалювала – машинку.



"На ній ми всі поїдемо на море", – мріє дівчинка.



"Одного дня загинув брат, наступного дізнався, що син у полоні"

Учасник АТО Василь Беринчан третього березня цього року отримав повідомлення про загибель на війні рідного брата, а наступного дня – про те, що його син Ігор зник безвісти.



"За неповну добу я отримав дві страшні довідки: ввечері – "похоронку" за рідного брата, а вранці наступного дня – за сина…" – згадує.

Подвійний страшний удар вдалося пережити лише завдяки тому, що невдовзі згорьований батько дізнався: його син хоч і в полоні, але живий.

"На початку березня кадирівці опублікували відео з допитом мого сина. Так я дізнався, що Ігор у полоні в Чечні. Про умови перебування мені розповіли звільнені бійці. Кажуть, що полонені сидять у підвалі, їх змушують читати російські книжки й випускають надвір лише на пів години, і то вночі, щоби менше бачили. З них там наче не знущаються, але наскільки це правда, важко сказати. Я служив в АТО в 2014-му і знаю прекрасно, хто такі росіяни. Син узагалі російської не знає. Чув, як на допиті йому погрожували: "Ми тєбя научім разгаварівать на руском", – каже Василь Беринчан.



Відео допиту сина чоловік переслав усім структурам, проте досі жодної звістки про нього більше не отримував.

"Мені лише кажуть: "Працюємо, працюємо". Двічі телефонували слідчі, запевняли, що ведуть справу. Та й на тому все", – каже чоловік.

Василь Беринчан сина виховував самотужки, без дружини. Каже, вкладав у нього всю душу. Намагався виростити справжнього патріота, яким є і сам. Не дивно, що Ігор не вагався, коли потрібно було захищати країну.



"Попросив молитися за нього"

Чоловік Людмили Многодітної Олег зник ще у травні 2022 року. Відтоді минув понад рік, та досі про нього жодної звістки.



"Олег зник під Бахмутом. Повідомив, що йде на штурм, і попросив молитися за нього. Це вперше я почула від чоловіка такі слова, зазвичай він майже нічого ніколи не розповідав, не хотів засмучувати. Наостанок пообіцяв, що завтра набере, та вранці я вже не могла до нього додзвонитися. Тепер узагалі не знаю, що з ним: чи живий, чи потрапив у полон. Зверталася всюди, та ніде жодної інформації. Відповідають: "Це окупована територія, ми не можемо нічого вдіяти, чекайте", – розповідає Людмила Многодітна.

Олег Многодітний служив за контрактом. Перебував у зоні АТО 10 місяців, у листопаді 2021 року повернувся додому, але в лютому розпочалася велика війна. 21 травня він одружився з коханою Людмилою, і вже через тиждень прийшла звістка про його зникнення.
"Він ще такий молодий, йому зараз лише 26 років. Ми так кохаємо одне одного, щойно створили сім’ю, як у наш дім прийшло таке горе, – схлипує жінка. – Я буду вірити до останнього, що мій чоловік таки живий і скоро повернеться…"



Нещодавно на Центральній площі Чернівців рідні провели акцію на підтримку безвісти зниклих і полонених військових 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади "Едельвейс". Родичі закликали владу докласти всіх зусиль для повернення їхніх синів, чоловіків, братів, батьків.















Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
27-08-2023, 19:18
Коментарів 0 Переглядів 4 122


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.