RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


На Буковині цього року знизився рівень криміналу.

Кореспондентка "МБ" записала інтерв’ю із керівником Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, полковником поліції Віктором НЕЧИТАЙЛОМ та дізналася, яка оперативна ситуація в області, які злочини є найбільш поширені та що побажав українцям до Дня Незалежності.


– Ви працюєте у нашій області з травня, з якими викликами зіштовхнулися, які пріоритети у роботі та що у планах найближчим часом?

– Наш пріоритет – це стримання збройної агресії Росії. Тому поліцейські з області служать у зведених загонах на передових позиціях, зокрема на Харківщині, Херсонщині та Донеччині. Також хочу зазначити, що наші правоохоронці виконують відповідні функції на визволених територіях: документують воєнні злочини РФ та розміновують місцевість.

– Яка наразі криміногенна ситуація у Чернівецькій області: у яких районах області найвищий показник злочинності, що це за злочини та з чим ви це можете пов’язати?

– Криміногенна ситуація в області є контрольованою. Для нас як поліцейських, одне з головних завдань – це оперативне розкриття злочинів. За цей час в області усі особливо важкі злочини, а це вбивства, грабежі, розбої, розкриті. Найвищий показник злочинності – у Чернівецькому районі, адже тут мешкає найбільше людей. Переважно це майнові злочини, вбивства, розбої. Та в області не було вбивств із використанням вогнепальної зброї. Це були вбивства виключно на побутовому підґрунті. За сім місяців цього року на Буковині трапилося 13 вбивств. Усіх їх оперативно розкрили за гарячими слідами. Це були побутові вбивства, викликані суперечками та скандалами. Станом на сьогодні усім причетним оголошено про підозри. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то маємо на один факт вбивства більше. Тому розуміємо, що поліцейські повинні вживати профілактичних заходів та максимально проводити роз’яснювальну роботу. Сюди також входять фільтраційні заходи, щоби уникнути ввезення зброї із зони бойових дій. Наші поліцейські разом із патрульною поліцією працюють цілодобово на блокпостах та по місту. Це дає результат. За цей рік були непоодинокі випадки, коли поліцейські перекривали незаконне перевезення зброї.


– На жаль, тема шахраїв на Буковині залишається актуальною. Назвіть цифру скількох людей ошукали від початку року, на які суми та скількох аферистів викрили?

– Звісно, це проблема не тільки нашої області, це проблема всеукраїнського характеру. Тому поліцейські активно борються із цим видом злочину. На жаль, ми реєструємо щодня факти шахрайства. В основному це шахрайські дії пов’язані із телефонними дзвінками та фішинговими посиланнями. Поліцейські області максимально проводять профілактично-роз’яснювальну роботу. Також залучаємо і засоби масової інформації. Водночас спільно із кіберполіцією та іншими підрозділами поліції вживаємо усіх заходів задля викриття зловмисників та притягнення їх до відповідальності за вчинення шахрайських дій. Є факти затримання осіб, які причетні до шахрайських дій. Можемо констатувати, що цього року на 150% зросла кількість шахрайств. Люди, які займаються шахрайськими діями, як правило, перебувають в інших регіонах. Тому цією проблематикою ми займаємося із центральними органами поліції. Я переконаний, що найближчим часом ми подолаємо цю проблему.

– Тема п’яних водіїв зараз також досить актуальна. Скільки виявили поліцейські від початку року п’яних за кермом? Скільки водіїв під дією алкоголю або наркотиків вчинили ДТП, скільки є травмованих осіб, а скільки загиблих?

– Згідно зі статистикою за сім місяців, на території області зафіксовано 1373 аварії, що на 27% більше, ніж за аналогічний період минулого року. З них 29 % вчинено водіями у стані алкогольного або ж наркотичного сп’яніння. Минулого року таких водіїв було 63%, ми бачимо, що відсоток водіїв напідпитку зменшився. На 14% збільшилася кількість аварій з постраждалими, ми маємо 253 факти, якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то таких аварій було 221. У ДТП було травмовано 322 особи, що на 16% більше ніж у 2022 році. Цього року в аваріях загинули 26 людей, але це на 40% менше, ніж минулого року. Від початку року на території області виявлено 1935 водіїв, які керували транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Відносно кожного були складені відповідні матеріали за статтею 130 КУпАП.

– На якому етапі зараз справа архімандрита одного з монастирів УПЦ Лонгина, якому була вручена підозра за розпалювання релігійної ворожнечі?


– Наразі проводяться відповідні слідчі дії. Вже проведені відповідні експертизи за результатами вилучення відповідних матеріалів за процесуальним керівництвом прокуратури області, виходячи з цього було вручено підозру. Дана особа співпрацює зі слідством. Була інформація, що дана особа перебувала на лікарняному, тому це могло затягнути деякі процеси. Поліція поза релігією і ми толерантно ставимося до всіх конфесій, але закон для всіх один. Тому хто буде переступати цей закон ми будемо вживати усіх відповідних заходів.

– Що скажете на завершення розмови?

– По-перше, хочу подякувати громадянам за довіру до поліції. Нас це мотивує і ми готові до виконання всіх завдань та викликів сьогодення. Робимо все для того, щоб наша область й надалі залишалася безпечною. Національна поліція України разом з іншими силами оборони бере безпосередню участь у безпекових і визвольних заходах та дає гідну відсіч російським окупантам. Нам потрібно бути разом, і кожному з нас я бажаю одного – перемоги над ворогом, який прийшов до нас додому. Найцінніше, що у нас є – це Незалежність!

Довідка

Віктор НЕЧИТАЙЛО, полковник поліції. У 1998 році закінчив Донецький інститут внутрішніх справ МВС

У 2004 році завершив навчання у Донецькому державному університеті управління за спеціальністю "Правознавство, менеджмент організацій".

Службу в правоохоронних органах розпочав у 1998 році на посаді інспектора відділення по контролю за дотриманням транспортної дисципліни при інспекції з особового складу управління роботи з персоналом УМВС в Донецькій області.

Працював старшим інспектором, а з 2005 року був призначений на посаду заступника начальника інспекції з особового складу управління роботи з персоналом УМВС в Донецькій області.

Згодом обіймав керівні посади у ГУ НП в Донецькій області.

З квітня 2016 року був заступником начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві.

Першого травня 2023 року призначений начальником Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Анна Семьонова
26-08-2023, 10:20
Коментарів 0 Переглядів 2 132

Теги -

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.