Українські військові сьогодні відчувають найбільшу потребу в бойовій авіації та далекобійних ракетах.
Як заявив в інтерв'ю УНІАН директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак, передусім, українському війську сьогодні необхідні ракети дальністю дії від 300 кілометрів і більше.
"Наприклад, у тієї ж Німеччини є близько 600 ракет Taurus, з яких німці могли б нам виділити понад 100 ракет. Від США ми очікуємо на ракети ATACMS, яких можна отримати 80-100 одиниць, відповідно до запиту конгресменів у червні цього року. Ще додатково потрібні британські Storm Shadow та їхній французький аналог SCALP", - зазначив експерт.
Бадрак наголосив, що загальна мінімальна потреба для результативної наступальної операції з урахуванням курсу на знищення злочинного московської режиму складає близько 300-400 далекобійних та крилатих ракет, які можна було б використовувати для перерізання логістичних ланцюгів ворога та здійснення загального тотального тиску на російські угруповання. Втім, погляди України та партнерів відрізняються саме у питанні знищення російського режиму - для цього ЗСУ потрібні західні ракети і літаки, оскільки разом вони здатні забезпечити деокупацію Криму і Донбасу.
"Крім того, важливо організувати повоєнне протистояння – ця фаза війни може бути не менш жорсткою. Тому вкрай потрібні літаки – до 4 ескадрилей можна було б отримати вже в 2023 році за умови підтримки деокупації Криму адміністрацією Байдена. Причому це можуть бути не тільки американські F-16, адже ми могли б отримати ті ж австралійські F-18. У майбутньому можливо було б отримати й шведські Gripen", - зазначив Бадрак.
Крім того, Україні також необхідні дрони - не тільки розвідувально-ударні, а й дрони-кілери великого радіусу дії, які можуть літати на кілька тисяч кілометрів. Потрібні не тільки повітряні дрони, але й наземні та морські – надводні та підводні.
"Як демонструє війна, 7-9 роботизованих комплексів по вартості дорівнюють одному БТРу, але можуть зберегти набагато більше людських життів — прийшов час створення підрозділів безпілотної техніки, аби атакувати керованим роєм дронів, на землі та на морі. Масове використання досить дешевих, але технологічних систем, які будуть самостійно винищувати техніку та живу силу ворога, є сьогоднішньою реальністю та й у майбутньому тактика ведення бою буде зміщатися в цей бік", - зазначив експерт.
Бадрак також додав, що Україні потрібно багато засобів радіоелектронної боротьби, засобів розмінування (їхня кількість становить лише 15% від потреби!) та кореговані боєприпаси для артилерії.
"Звісно, Силам оборони України були б потрібні й гелікоптери та оперативно-тактичні, можливо, й оперативно-стратегічні безпілотники, але ці системи надзвичайно коштовні та вразливі – ймовірно, західні партнери вважають, що це наша домашня робота, адже напрацювання існують", - додав експерт.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram