19 серпня у Чернівцях розпочався Одеський кінофестиваль. У соціальних мережах деякі користувачі розкритикували таке дійство під час війни, інші ж погодилися, мовляв, такі фестивалі потрібні у складний час. До того ж, жодних червоних доріжок та помпезних урочистостей не було.
Висловив свою думку і відомий кінорежисер з Чернівців – Олександр Ткачук на своїй сторінці у
Facebook , пише molbuk.ua
Читайте також: 14-ий Одеський міжнародний кінофестиваль у Чернівцях: як минув перший день – фотоОлександр наголосив, слово "фестиваль", мабуть, дуже гостро сприймається під час війни. І пояснив свою позицію.
"Побачив у соцмережах чимало критики, мовляв "як можна робити фестиваль під час війни?"
Поясню
1. Слово "фестиваль" мабуть дуже гостро сприймається в час війни. Тому я б назвав це масштабною культурною подією.
Розповім як це відбувається, для тих хто не відвідує подібних заходів, а критикує.
Все дуже просто. Глядачі приходять в кінозал, дивляться фільми, а опісля їх обговорюють. Жюрі оцінюють і визначають переможця і вручають статуетки. Все.
Скажіть, ви ж ходите в кінотеатр під час війни, чи може дивитися фільми по телевізору або на кіноплатформах чи на піратських сайтах щоб відпочити чи відволіктися? Впевнений, що так.
2. Цьогоріч значна частина фільмів документальні і про війну. Тому що це реалії, на які рефлексують українські кіномитці, прийдіть подивіться. Для когось війна, можливо далеко в Чернівцях, з великого екрану вона стає трішки ближчою.
3. Чимало з украінських кіношників пішли воювати з перших днів, серед них і я. Ми боремося не лише за наші сім’ї, країну, а й за культуру, яку ворог хоче знищити, адже це частина нашої ідентичності так як і мова. Дехто з представників кіногалузі, на жаль загинув, і вчора їх та всіх загиблих в цій війні вшановували хвилиною мовчання.
4. Цьогоріч організатори використали в дизайні події вишиті українські елементи і слоган "Кіно в твоїй ДНК". Це дуже влучно як на мене, адже кіно для українців справді зашите в культурний код. Згадайте Довженка, Миколайчука, Параджанова, Муратову. Згадайте сучасних режисерів та акторів.
5. Саме через це (див. п.4) вчора на відкритті дрес-кодом був український етно-одяг. І зауважу, все відбувалось без червоної доріжки та фанфар. Бо війна.
6. Чому це так важливо для Чернівців? Бо дає впізнаваність місту, дає поштовх туризму і розвитку культури і кіногалузі зокрема. Це те, чого нам так давно бракувало. Фестиваль не проводять в Одесі, бо вона під загрозою обстрілів. Дякувати ЗСУ і Богу, Чернівці все таки в більшій безпеці, як показали півтори року війни. Звісно на всіх локаціях є укриття і під час повітярних тривог покази зупиняються.
Ну і наостанок. Особисте. З початку війни лише тепер вдалось піти у відпустку. І коли я її планував, то намагався, аби дати співпали з ОМКФ. Для мене, як для режисера це ковток творчого повітря, адже зараз теж знімаю документальний фільм про наших воїнів і планую ще багато інших після перемоги", – йдеться у його дописі.
Раніше ми повідомляли, що 19 серпня у Чернівцях розпочався 14-ий Одеський міжнародний кінофестиваль. Він триватиме впродовж семи днів. Запропоновані до перегляду фільми чернівчани та гості міста можуть побачити у двох локаціях міста – кіномистецькому центрі Миколайчука та кінотеатрі "Чернівці".
Де придбати квитки на фільми у Чернівцях:
Квитки на фільми доступні онлайн, а також у касі Культурно-мистецького центра ім. І. Миколайчука зі знижкою 10% за умови оплати картою MasterCard.
Квитки за
посиланням. Їхня вартість варіюється від 50 до 100 гривень.
Нагадаємо, основна програма 14-го Одеського кінофестивалю представляється у Чернівцях.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-08-2023, 12:33
0
1 559