Поліцейські розповіли, як швидко надходить сигнал про пожежу.
Про це
йдеться у повідомленні управління поліції охорони в Чернівецькій області, пише molbuk.ua
Зазначають, що існують також мультисенсорні датчики, що реагують на кілька ознак загоряння.
Аби убезпечити важливі об’єкти від загрози пожежі, і власне житло також, встановлюється пожежна сигналізація. Поліцейські та ДСНС постійно наголошують на тому, що небезпеку значно легше попередити.
Саме тому у гарячу пору літа департамент поліції охорони ініціював інформаційну кампанію щодо того, як попередити пожежу, як працює пожежна сигналізація та як швидко поліція охорони реагує на сповіщення.
"Досить часто, навіть коли в будинку чи у квартирі встановлена тільки охоронна сигналізація, при пожежі спрацьовує датчик руху – це може врятувати житло від значних збитків. Але якщо в будинку була встановлена пожежна сигналізація, то спрацює датчик задимлення, ще на ранніх стадіях, що і рятує помешкання від непоправної шкоди, - розповідає Ярослав Гангала, інженер центру технічної охорони УПО в Чернівецькій області. – Як колишній рятувальник можу сказати, що бачив жахливі наслідки пожежі, коли від приміщення не залишалося нічого. Наші працівники поліції охорони в середньому за три хвилини приїжджають на сигнал. Навіть якщо власників житла немає вдома, їхній дім може врятувати саме "пожежка", як ми кажемо на пожежну сигналізацію".
Управління Поліції охорони у Чернівецькій області працює із сотнями різних об’єктів області, в тому числі із навчальними закладами. Реагує на спрацювання пожежної сигналізації та щомісяця перевіряє її справність.
"У разі загоряння спеціальні датчики виявляють пожежу на її початковій стадії – за ознаками задимлення, підвищення температури в приміщенні, при появі відкритого полум'я та витоків чадного газу, - продовжує Ярослав Гангала. - Сигнал про можливе загоряння надходить на пульт централізованого спостереження Управління поліції охорони. Негайно здійснюється повідомлення власника та виїзд групи реагування поліції охорони на місце спрацювання, яка проводить комплекс заходів з пожежогасіння до приїзду наряду управління ДСНС".
Підрозділи поліції охорони мають відповідні ліцензії на проєктування, монтаж впровадження та цілодобове спостереження за засобами пожежної сигналізації.
Сама система пожежної сигналізації включає у себе контрольну панель (прилад, який аналізує стан пожежних датчиків і шлейфів, а також видає команди на запуск пожежної автоматики), монітор ( використовується для відображення стану пожежної сигналізації) та джерело безперебійного живлення (призначене для забезпечення безперервної роботи сигналізації).
Пожежні датчики (сповіщувачі) застосовуються для виявлення займання (відкритого вогню) або продуктів горіння (дим, чадний газ тощо). За способом виявлення поділяються на теплові, димові, датчики полум’я.
Існують також мультисенсорні датчики, що реагують на кілька ознак загоряння.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
6-08-2023, 14:18
0
848