RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Що буде з цінами і курсом: економісти значно покращили прогнози до кінця року



Провідні неурядові економісти значно покращили свої прогнози стосовно основних макроекономічних показників України за підсумками 2023 року (у порівнянні з аналогічним прогнозом у березні).

Про це під час презентації результатів опитування повідомила заступниця директора Центру економічної стратегії Марія Репко, пише УНІАН.

"Середній прогноз березня (щодо зростання валового внутрішнього продукту – УНІАН) був біля 0% зростання ВВП на 2023 рік, зараз середній – 4,7%, причому мінімальний прогноз – 4%, а максимальний – 5,8%. Вже такої розбіжності, як в березні, немає, економісти погоджуються, що зростання буде суттєвим", - сказала вона.

Що стосується середнього прогнозу номінального ВВП, то він складає 174 млрд доларів (прогнози учасників опитування перебувають у межах 164-181 млрд доларів), тоді як у березні він складав 155 мільярдів.

Середній прогнозований рівень споживчих цін складає 10,6% (у березні прогнозували інфляцію на рівні біля 17%). Достатньо оптимістичними є курсові прогнози.

"Якщо в березні більшість вважала, що курс перетне позначку у 40 гривень за долар цього року, то зараз так не вважає ніхто. Вважають, що курс як був фіксованим, так і буде утримуватися на цьому рівні до кінця 2023 року (середній прогноз по курсу складає 36,8 грн за долар – УНІАН), а потім можуть прийняті рішення щодо валютної лібералізації, але поки ринок таких швидких рухів не очікую", - сказала Репко.

Прогнозний дефіцит бюджету за підсумками року, на думку економістів, складе від 44 до 47 млрд доларів. Якщо додати до цього очікувані погашення облігацій внутрішнього держборгу та інших боргів, то загальна потреба у фінансуванні складе 55-59 млрд доларів.

"Ми бачимо, що міжнародної допомоги, яка очікується на рівні близько 42 млрд доларів на цей рік для покриття цієї потреби поки недостатньо", - сказала вона.

Також ніхто з опитаних не очікує, що держборг перевищить позначку у 90% від ВВП.

Що стосується прогнозів на 2024 рік, то учасники опитування очікують середнє зростання економіки на рівні 5,1%, інфляцію у 12% та курс у 40,1 грн за долар.

"Що стосується курсу гривні, чотири з п’яти економістів вважають, що його відпустять, і він сягне позначки вище 40 гривень за долар", - сказала вона.
1-08-2023, 20:18
Коментарів 3 Переглядів 2 919

Теги -
Hаписав: Олена С., Коментарів: 0, Новин: 0, 2 серпня 2023 09:02
В новині:
До війни та у воєнний час ВВП України підтримували галузі важкої промисловості.Підприємства цих сфер зараз зустрічають багато проблем, але продовжують працювати та інвестують в українську економіку. Головне-дозволити підприємствам здійснювати ці інвестиції та не створювати перепон на їх шляху.Як це робиться з Чернівецьким машинобудівним заводом.Який через незрозумілі причини потрапив у санкційний список і вже 10й місяць не функціонує.На жаль, багато ключових діючих машинобудівних підприємств через російське вторгнення були знищені. Так давайте не будемо допомагати ворогу та руйнувати нашу промисловість зсередини.

Hаписав: Христина, Коментарів: 0, Новин: 0, 2 серпня 2023 09:15
В новині:
Майже третину економіки втрачено. Зведений бюджет матиме рекордний дефіцит.Війна триває. Дуже важливо захищати бізнес, працівника і працю в цілому. Адже вони працюють заради нашої перемоги, щоб Україна була серед світових економічних лідерів.На жаль, не тільки через російські обстріли знищується наша інфраструктура, а й ще штучно - зсередини. Дуже прикро, що до цього списку можна віднести Машзавод, який працював не один десяток років, який сплачував до бюджету не один мільйон гривень, наразі має вже 10й місяць не функціонувати, через абсолютно БЕЗПІДСТАВНІ санкції.

Hаписав: буковинка, Коментарів: 0, Новин: 0, 8 серпня 2023 10:06
В новині:
Щоб не стикнутися з проблемою наповнення бюджету владі треба всіляко сприяти роботі бізнесу, а не ускладнювати його роботу посиленням оподаткування чи накладанням неправомірних санкції. Сьогодні половина коштів держбюджету тримається на закордонних грантах. І в цій ситуації вже десятий місяць блокують санкціями роботу Чернівецького машзаводу, який сплачував десятки мільйонів податків в бюджет. Місцеві та обласні очільники влади без будь-якої підтримки та дій спокійно споглядають, як знищується унікальний в Україні машинобудівний завод. Сьогодні це просто спланований злочин для економіки регіону і країни в цілому.


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.