У Дністрі днями
виявили велику зелену масну пляму – площею майже гектар. Остаточної причини забруднення води в Дністрі немає, але місцева влада вважає, що це зробили бази відпочинку, які випустили у річку каналізаційні стоки.
Про це у коментарі molbuk.ua cказав міський голова Сокирян Василь КОЗАК.
"Хтось з підприємців, які мають бази відпочинку на березі Дністра, скинув відходи з очисних споруд. Я так думаю, що це зробили бази, які розташовані у межах Сокирянщини. Це не може бути промисловий викид, бо жодного підприємства на берегах Дністра у радіусі ста кілометрів немає. Можна було відходити вивезти машиною. Це б коштувало дві тисячі гривень. Для чого забруднювати річку?", – запевняє Василь Козак.
Через воєнний стан заборонені перевірки. Та звернулися до Карпатської екологічної інспекції. З фахівцями екоінспекції мали оглянули наявність очисних споруд у базах відпочинку на березі Дністра.
"Я таке забруднення побачив вперше. Коли зробили аналіз води, вміст кишкової палички був перевищений у 15 разів. Ми рекомендували людям не купатися у річці, але багато хто на це не зважає. Наразі пляма вже стала значно меншою, але вона ще є і поступово осідає на дно", – продовжує Василь Козак.
Очільниця Новодністровська Наталя ЦИМБАЛЮК теж вважає, що винними у забрудненні є бази відпочинку.
"Швидше за все бази випустили залишки з біотуалетів. Складно визначити, хто саме це зробив, бо бази є з обох берегів Дністра. Ми звернулися до прокуратури та до Держпродспоживслужби", - каже Наталя Цимбалюк.
Як повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернівецькій області, відповідно до розпорядження Сокирянського міського голови були проведені комісійні обстеження наступних баз відпочинку: "Услад" с.Ломачинці, "Чайка на Дністрі" с. Непоротово, "Перлина Дністра" с.Непоротово, "Рай на Дністрі" с. Непортово, "Тірас" с. Непоротово.
При обстежені зазначених баз встановлені наступні порушення вимог санітарного законодавства:
відсутні дослідження питної води, яка використовується в питних фонтанчиках; не надані угоди з відповідними службами про вивіз та утилізацію твердих та рідких відходів (вигрібні ями та баржа наповнені рідкими відходами, майданчики для збору сміття не облаштовані);
не прибрана прилягаюча територія; не проводиться дезінфекція вбиралень.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-07-2023, 15:53
0
4 241