RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » На Буковині на боржників за комуналку масово подають до суду: їм можуть заблокувати рахунки



Буковинці заборгували за комунальні послуги мільйони гривень. Надавачі комунальних послуг констатують, що борги з кожним роком лише зростають, а деякі споживачі не сплачують за комуналку, бо війна.

Наразі через борги людей не можуть відключати від світла, газу та води, але на злісних боржників почали масово подавати до суду, пише molbuk.ua.



Також із травня відновлено блокування банківських рахунків за борги. Банки зобов’язали заморожувати кошти всіх боржників, незалежно від суми боргу.

Заплатите і борг, і судові витрати

Буковинці заборгували за доставку газу 67 мільйонів гривень. Порівняно з таким самим періодом минулого року, борги населення зросли на 150%.
У "Чернівцігаз" кажуть, що неплатежі ускладнюють підготовку газових мереж до нового сезону. Компанія почала стягувати заборгованість через суди. Лише в травні до суду подано 200 позовів на суму мільйон гривень.
У "Чернівцігаз" пояснюють, що споживачам у такому разі доведеться сплачувати значно більші суми. Окрім сплати боргу, доведеться оплатити ще й судові витрати – 2 680 гривень. Якщо рішення суду потрапить до приватного виконавця, витрати за його послуги складатимуть ще 10% від суми заборгованості, які також покриває боржник.
За останній місяць на користь "Чернівцігаз" стягнуто 120 тисяч гривень.

Позовів за електрику буде більше

Десятки мільйонів гривень боргують споживачі і за електрику. Станом на перше червня 2023 року загальний борг побутових споживачів складає 165 мільйонів гривень.
Лише майже 26 тисяч чернівчан заборгували понад 40 мільйонів гривень. Наразі у місті є побутовий споживач, який не сплачує рахунки за світло з січня 2019 року, і сума його заборгованості складає 110 тисяч гривень.
"Чернівецька обласна енергопостачальна компанія" теж активно звертається до суду на боржників. Компанія подала 836 позовів на понад 8 мільйонів гривень.
"Багато хто аргументує несплату війною, хтось виїхав, але нарахування здійснюються.
Під час воєнного стану боржників не можуть відключати від електрики, не нараховують штрафи. Навіть якщо ми звертаємося до суду і його виграємо, примусово стягнути кошти теж не дозволено. Багато споживачів цим спекулюють, – каже директор ЧОЕК Дмитро КРАСОВСЬКИЙ. – Тому ми подаємо на боржників до суду. Станом на перше червня компанія подала до суду 836 заяв на понад вісім мільйонів гривень. Ця робота буде лише посилюватися.

У ЧОЕК зазначають, що подають до суду не лише на тих, хто має десятки тисяч гривень боргу, а й на тих, у кого борги сягають до тисячі гривень.

Приходять з’ясовувати про борги після рішення суду

Теплокомуненерго чернівчани заборгували за тепло майже 64 мільйони. За квітень-червень підприємство подало 645 заяв на суму 6,6 мільйона гривень.
Боржниками водоканалу є 22 тисячі чернівчан і ситуація погіршилася.
– За послуги водопостачання та водовідведення заборгованість складає 35,7 мільйона гривень, окремо є борг за абонплату – 4,7 мільйона гривень, – каже начальник Центру обслуговування споживачів Оксана ПОБЄДА. – Заборгованість різко почала зростати з лютого 2022 року. Довелося більш посилено працювати з боржниками. Спочатку попереджаємо, висловлюємо претензію. Якщо боржник не реагує, тоді подаємо до суду.

Зараз у виконавчій службі перебувають майже дві тисячі справ на суму 13,9 мільйона гривень. Майже щомісяця подаємо до суду по сто справ. Коли з травня дозволили блокувати рахунки через борги, ми це відчули. Багато споживачів після цього почали з’ясовувати свій розмір боргу.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-07-2023, 14:57
Коментарів 1 Переглядів 3 858

Hаписав: Гість Валентин, Коментарів: 0, Новин: 0, 9 липня 2023 17:38
В новині:
Ще більше тарифи зробіть. Будете мати і не такі борги. Ви спочатку якісні послуги надавайте ,а потім вимагайте гроші Шарашкіна контора"ЧернівціГаз"взагалі невідомо за що беруть гроші .За ті труби ,які належать людям ? За повітря хочуть гроші? Яка може бути доставка,якщо не користувався газом ? За що вмирають молоді хлопці? За карман олігархів,які під час війни піднімають тарифи і погрожують судами.
Електрика,немає напруги ,а вони тариф в два рази підняли ,тепер плачуть
Вода,така(жовта), що можна стіни малювати і то ії не можна постійно отримати Постійно немає води ,або тиску
так що їдіть ,куди подалі Подавайте в суди і не забувайте що на вас також можна подавати зустрічну заяву в суді за ненадання послуг ,або неякісні послуги,також блокувати ваші рахунки і стягувати їх через виконавця,як державного ,так і приватного
І саме головне не забувайте ,поки ви на всіх подасте в суд,наступе дія "срок позовної давності" і тоді вам дулю з маком ,а не гроші.
За ЖРЕПи ,які незаконно Продан передав в частні руки ,а тепер Клічук їх прикриває ,взагалі мовчу.

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.