Впродовж останніх днів у Чернівцях складна ситуація із водопостачанням.
Подача води здійснюється за графіком, пише molbuk.ua.
Як зазначає директор “Чернівціводоканалу” Андрій Колесник у найближчі дні ще очікується обмеження води вдень. У середу, 28 червня, будуть вирішувати, чи є можливість обмежувати воду лише вночі чи все ж доведеться і далі робити це вдень.
"На сьогодні, 26 червня, у дуже обмеженому режимі наповнюють резервуари і планують за два-три дні залишити лише нічні обмеження водопостачання", - зазначив Андрій Колесник і пояснив, які наразі найбільші проблеми з водою.
Чому виникли проблеми з водою?Проблеми з водопостачанням виникли через значні опади і забрудненість річок.
“З початку червня зливові дощі у гірських районах призвели до значного забруднення річок. Тому ми змушені були перейти з водозабору річки Прут лише до водозабору річки Дністер”, - пояснює Андрій Колесник.
Водопостачання до Чернівців здійснюється з двох річок — Дністер та Прут. На початку червня зупинили підкачування на прутських водозаборах.
Читайте також:
У "Чернівціводоканал" показали, який зараз вигляд має Прут та його басейни - фото“Впродовж двох тижнів ми могли використовувати воду з басейнів, яка була закачана раніше. Але система очистки, яка є на водозаборах, не дозволяє брати воду у підживлюючі басейни, коли вона дуже забруднена. Очікували, що ця ситуація покращиться, але вона лише погіршилася. У п’ятницю, 23 червня, басейни обміліли, тому вирішили переходити на подачу води за графіком. Після завершення дощів ще потрібно 7-10 днів для очищення річки, щоб її могли використовувати для водозабору", - зазначив Андрій Колесник.
Чому обмежують водопостачання?
Система водопостачання у Чернівцях побудована таким чином, що спочатку наповнюють резервуари чистої води, а далі йде роздача води по місту. При ситуації, коли не працює прутський водозабір, витрати води значно перевищують подачу води у місто. Тому вимушені обмежувати подачу води.
Чому не можуть додавати більше коагулянтів і очищувати воду? “Система прутського водозабору сконструйована таким чином, що не дозволяє брати брудну воду з річки. Через це можуть забитися фільтри і їх буде проблематично відновити. Так само не можемо збільшити кількість очищення води коагулянтами. Адже через перевищення норми, люди будуть пити не воду, а хімію. Тому наразі технічно ми можемо використовувати воду з центрального дністровського водогону”, - каже Андрій Колесник.
Чи була подібна ситуація з водою?
Подібна ситуація має циклічність Проблеми із подачею води через забруднення мали у червні 2008, 2009 та 2020 років.
Чому не дотримуються графіків подачі води?Для того, щоб вода з’явилася у кранах чернівчан з 19.00, її починають подавати з 17.30. Але можуть бути затримки впродовж години.
"Крім того вимкнення і ввімкнення насосів — це певний дисбаланс у системі, який може призвести до гідроудару. І не завжди мережа це витримує. Перше наше нічне відключення було з 23 на 24 червня. У суботу вранці ми вже мали великий порив на вулиці Героїв Майдану.
На сьогодні практично усі працівники аварійної служби працюють цілодобово", - розповів Андрій Колесник.
Раніше повідомлялося, що у Чернівцях два дні буде вода
за графіком.
26-06-2023, 18:30
0
4 051