RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Фото надані Олександром Ткачуком

Відомий буковинський режисер, сценарист та фотограф, а нині воїн-захисник Олександр Ткачук удостоївся високої нагороди.



Він отримав медаль Командувача Сил територіальної оборони ЗСУ "За вірну службу" ІІІ ступеня.

Режисер-боєць із Чернівців зняв фільм про буковинську тероборону - фото


Про це йдеться у публікації "МБ" від 15 червня, пише molbuk.ua



"Найстрашніше для мене – життя в окупації"

Олександр Ткачук захищав Україну від російської агресії у 2014-2015 роках. Пізніше відзняв документальний фільм "Хто ми?", де спробував розібратися у психіці українців, проаналізував історію України за останнє століття.



Російське вторгнення 24 лютого застало Олександра із показом фільму в Італії. Проте він повернувся додому та вступив до тероборони. Зараз у складі підрозділу служить на сході України.



Також Олександр спільно з кореспондентом "МБ" Миколою Кобилюком, який також від початку війни служить у війську, зняли документальний фільм про 107-му окрему бригаду тероборони "Готові до спротиву".



Відеотрейлер до стрічки опублікували першого червня на Facebook-сторінці 107 окремої бригади ТрО. Проте коли фільм вийде на широкі екрани, ще невідомо.



У стрічці "Готові до спротиву" задокументовані бойові історії з життя підрозділів 107 бригади тероборони. Чимало бійців цього підрозділу в цивільному житті не мали стосунку до війська – були бізнесменами, науковцями, вчителями, але в перші дні повномасштабного вторгнення РФ взяли зброю та пішли захищати Батьківщину.

У телефонній розмові з "МБ" "Мамай" (такий позивний Сашка на війні) розповів про фронтові будні, роботу над фільмом та високу нагороду.



Велика війна застала Сашка в Італії. Дізнавшись про вторгнення, чоловік придбав квиток на найближче вільне число, і вже 28 лютого приземлився у румунському аеропорту. Звідти Олександр пішов записуватися до тероборони.



"Як у 2014-му році, так і тепер питання щодо запису до війська навіть не обговорювалося. Це було очевидним і прогнозованим, – розповідає Олександр Ткачук. – Для мене найбільшим страхом є життя в окупації. Знаючи добре нашу історію і те, що роблять москалі, та зважаючи на мій життєвий шлях, боротьбу, я розумів, що мене або будуть довго мучити, або швидко вб’ють. Жоден із цих варіантів мені не подобався. Тому армія як єдиний спосіб дати їм організовану відсіч стала найкращим варіантом. Щонайменше є зброя в руках, із якої ти можеш іще повоювати. Звісно, було страшно, бо перед тобою – невідомість. Та додавало впевненості те, що в перші ж дні люди об’єдналися, стояли черги до військкоматів".



"Наш козир – мотивація"

"Мамай" служить командиром одного з підрозділів 107-ої бригади тероборони. Напрямок, на якому перебуває, характеризує як "відносно спокійний".

"Немає активних боїв, але ворог регулярно обстрілює. Танкові обстріли, атаки ворожої авіації, скидання вибухівки з дронів, касетні боєприпаси, – тобто росіяни застосовують проти нас усе, що мають в арсеналі. Але це війна".



Робота над фільмом "Готові до спротиву" розпочалася ще торік, у грудні.

"У начальника служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони полковника Олексія Дмитрашківського та українського кінорежисера Ахтема Сеітаблаєва, який також служить в ТрО, виникла ідея створити цикл документальних фільмів про кожну з бригад тероборони, – пояснює Олександр Ткачук. – Так, це люди, які до великої війни були цивільними й або взагалі не мали досвіду служби у війську, або проходили її дуже давно і все забули. Та їхній найбільший козир – мотивація і готовність захищати Україну. Зараз ці люди набули досвіду і стали потужним військом".

"Тероборонівці першими пішли в бій"

Олександрові як професійному режисеру дали наказ зняти серію про буковинських тероборонців.

"Ми з Миколою створили такий мікс історій, що засвідчують феномен тероборони – вмотивованих добровольців, які прийшли й навчилися ефективно виконувати бойові задачі, – пояснює Сашко. – Спочатку всі недооцінювали тероборону. Коли ж почалася серйозна "заруба", тероборонівці областей, куди вторглися росіяни, першими пішли в бій. Вони ще не мали належної зброї, тож, можна сказати, відбивалися голими руками. Зараз же кожна бригада воює на сході, півдні, півночі. Тероборона – це рід військ, який входить до ЗСУ".



Такі фільми надихають бійців.

"Я влаштовував побратимам закриті перегляди, вони на себе збоку дивилися і вигукували: "Еге, та ми нормальні, класні хлопці!" Бо під час сірих службових буднів якось не задумуєшся над цим", – каже Олександр.



Про отриману медаль від командувача Сил тероборони висловлюється скромно: "Такі нагороди додають мотивації і покращують настрій. Та загалом усі наші бійці гідні відзнак. За кожною медаллю – реальна ситуація, коли людина проявила характер, а часто віддала найдорожче – здоров’я чи навіть життя…"



Довідка

"Готові до спротиву" – це цикл документальних фільмів про підрозділи Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Стрічка про 107 окрему бригаду ТрО стане другою серією цього циклу.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Галина Олійник
18-06-2023, 15:39
Коментарів 0 Переглядів 3 289


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.