Фото надані Олександром Ткачуком
Відомий буковинський режисер, сценарист та фотограф, а нині воїн-захисник Олександр Ткачук удостоївся високої нагороди.
Він отримав медаль Командувача Сил територіальної оборони ЗСУ "За вірну службу" ІІІ ступеня.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 15 червня, пише molbuk.ua
"Найстрашніше для мене – життя в окупації"
Олександр Ткачук захищав Україну від російської агресії у 2014-2015 роках. Пізніше відзняв документальний фільм "Хто ми?", де спробував розібратися у психіці українців, проаналізував історію України за останнє століття.
Російське вторгнення 24 лютого застало Олександра із показом фільму в Італії. Проте він повернувся додому та вступив до тероборони. Зараз у складі підрозділу служить на сході України.
Також Олександр спільно з кореспондентом "МБ" Миколою Кобилюком, який також від початку війни служить у війську,
зняли документальний фільм про 107-му окрему бригаду тероборони "Готові до спротиву".
Відеотрейлер до стрічки опублікували першого червня на Facebook-сторінці 107 окремої бригади ТрО. Проте коли фільм вийде на широкі екрани, ще невідомо.
У стрічці "Готові до спротиву" задокументовані бойові історії з життя підрозділів 107 бригади тероборони. Чимало бійців цього підрозділу в цивільному житті не мали стосунку до війська – були бізнесменами, науковцями, вчителями, але в перші дні повномасштабного вторгнення РФ взяли зброю та пішли захищати Батьківщину.
У телефонній розмові з "МБ" "Мамай" (такий позивний Сашка на війні) розповів про фронтові будні, роботу над фільмом та високу нагороду.
Велика війна застала Сашка в Італії. Дізнавшись про вторгнення, чоловік придбав квиток на найближче вільне число, і вже 28 лютого приземлився у румунському аеропорту. Звідти Олександр пішов записуватися до тероборони.
"Як у 2014-му році, так і тепер питання щодо запису до війська навіть не обговорювалося. Це було очевидним і прогнозованим, – розповідає Олександр Ткачук. – Для мене найбільшим страхом є життя в окупації. Знаючи добре нашу історію і те, що роблять москалі, та зважаючи на мій життєвий шлях, боротьбу, я розумів, що мене або будуть довго мучити, або швидко вб’ють. Жоден із цих варіантів мені не подобався. Тому армія як єдиний спосіб дати їм організовану відсіч стала найкращим варіантом. Щонайменше є зброя в руках, із якої ти можеш іще повоювати. Звісно, було страшно, бо перед тобою – невідомість. Та додавало впевненості те, що в перші ж дні люди об’єдналися, стояли черги до військкоматів".
"Наш козир – мотивація"
"Мамай" служить командиром одного з підрозділів 107-ої бригади тероборони. Напрямок, на якому перебуває, характеризує як "відносно спокійний".
"Немає активних боїв, але ворог регулярно обстрілює. Танкові обстріли, атаки ворожої авіації, скидання вибухівки з дронів, касетні боєприпаси, – тобто росіяни застосовують проти нас усе, що мають в арсеналі. Але це війна".
Робота над фільмом "Готові до спротиву" розпочалася ще торік, у грудні.
"У начальника служби зв’язків з громадськістю Командування Сил територіальної оборони полковника Олексія Дмитрашківського та українського кінорежисера Ахтема Сеітаблаєва, який також служить в ТрО, виникла ідея створити цикл документальних фільмів про кожну з бригад тероборони, – пояснює Олександр Ткачук. – Так, це люди, які до великої війни були цивільними й або взагалі не мали досвіду служби у війську, або проходили її дуже давно і все забули. Та їхній найбільший козир – мотивація і готовність захищати Україну. Зараз ці люди набули досвіду і стали потужним військом".
"Тероборонівці першими пішли в бій"
Олександрові як професійному режисеру дали наказ зняти серію про буковинських тероборонців.
"Ми з Миколою створили такий мікс історій, що засвідчують феномен тероборони – вмотивованих добровольців, які прийшли й навчилися ефективно виконувати бойові задачі, – пояснює Сашко. – Спочатку всі недооцінювали тероборону. Коли ж почалася серйозна "заруба", тероборонівці областей, куди вторглися росіяни, першими пішли в бій. Вони ще не мали належної зброї, тож, можна сказати, відбивалися голими руками. Зараз же кожна бригада воює на сході, півдні, півночі. Тероборона – це рід військ, який входить до ЗСУ".
Такі фільми надихають бійців.
"Я влаштовував побратимам закриті перегляди, вони на себе збоку дивилися і вигукували: "Еге, та ми нормальні, класні хлопці!" Бо під час сірих службових буднів якось не задумуєшся над цим", – каже Олександр.
Про отриману медаль від командувача Сил тероборони висловлюється скромно: "Такі нагороди додають мотивації і покращують настрій. Та загалом усі наші бійці гідні відзнак. За кожною медаллю – реальна ситуація, коли людина проявила характер, а часто віддала найдорожче – здоров’я чи навіть життя…"
Довідка"Готові до спротиву" – це цикл документальних фільмів про підрозділи Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Стрічка про 107 окрему бригаду ТрО стане другою серією цього циклу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-06-2023, 15:39
0
3 289