Студенти Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу Богдан Рабанюк, Михайло Вірста, Андрій Тарангул розробили власний бізнес-проєкт "Зігріймо Україну" та виготовляють турбопічки на дровах "Патріот".
Читайте також: "Малює весняні квіти, прапори, тризуби". Маленька чернівчанка з інвалідністю малює та збирає кошти для ЗСУІдею запропонував Богдан – першокурсник, батько якого з перших днів повномасштабного вторгнення перебуває в зоні активних бойових дій.
"Наші печі – багатофункціональні""Мене здавна манила металообробка, тому й вступив навчатися на електрогазозварника. Ще під час навчання ми почали виготовляти печі для Збройних сил України. Пізніше в нас з’явилася можливість представити свій бізнес-проєкт на таборі підприємництва Junior Achievement Ukraine. За основу взяли ці печі, тільки доробили, покращили й вдосконалені печі представили як бізнес-ідею. Для Збройних сил України ми виготовляли й передавали наші перші печі, які не продавалися. Пізніше, коли ми зайнялися проєктом, то наші розробки втілилися і продавалися", – каже студент.
Богдан зазначає: оскільки на ринку печей дуже багато, потрібно було зробити щось оригінальне.
"Ті печі, що розробляв я, унікальні тим, що в них є розкладні механізми, які дозволяють пічками займати менше місця і розкладатися за необхідності. Коли ми робили печі для ЗСУ, то через ці ніжки їх було незручно транспортувати, тому ми ліквідували проблему", – зазначив Б. Рабанюк.
Печі багатофункціональні та вирішують багато проблем, проте хлопці хочуть удосконалити їх ще.
"Будемо робити з дюралюмінію, бо він легший""Ми хотіли втілити в реальність якомога більше функцій, і водночас щоб вони все ще залишалися компактними. Піч можна розпалювати дровами, сіном, усім, що горить. Також можна приготувати їжу, але основна їхня функція – обігрів. У майбутньому плануємо підключити до напівпровідників руф’є, – говорить хлопець. – Це провідники, які завдяки проходженню тепла через них виготовляють електроенергію. Таким чином можна буде заряджати гаджети в польових умовах".
Богдан зазначає, що надалі планують розвивати свій бізнес-проєкт, але для цього потрібне обладнання.
"Зараз ми їх не виготовляємо, адже потрібне відповідне обладнання. Далі плануємо розвиватися. Це гарний шанс, його не варто втрачати, тим паче наші конструкції унікальні. Проте це тільки в планах після завершення конкурсу. Наразі ми будемо представляти в рамках конкурсу Україну в Туреччині", – розповідає студент.
Батько Богдана його виріб оцінив, але сказав, що вони не мобільні, адже мають велику вагу.
"Негативні моменти були, оскільки всі печі були зі сталі, тому вони були важкі. Найменша піч має три кілограми, середнього розміру – близько шести кілограмів, найбільша піч для стаціонарного обігріву важить 35. Вони вийшли не дуже мобільні, проте вони багатофункціональні. Свої функції вони виконують. Надалі ми їх плануємо виготовляти з дюралюмінію, який легший", – каже Б. Рабанюк.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
17-06-2023, 13:26
0
1 392