Чернівчанка Лариса Белова висловила подив, куди з клумб перед обласним музично-драматичним театром імені О. Кобилянської поділася юка - декоративна рослина, яка цвіте гарним білим квітом і має приємний аромат.
Думками з цього приводу жінка
поділилася на своїй фб-сторінці, пише molbuk.ua
"Проходила біля театру. А де поділася юка? Прекрасне оздоблення клумби, вічнозелене! Якраз зараз повинна цвісти! Комусь заважала, чи нема спеціалістів по збереженню цієї неповторної квітки і краще висмикати?" - обурилася Лариса Белова, опублікувавши фото клумб, на яких наразі немає юки.
У коментарі molbuk.ua заступниця керівника Тресту зеленого господарства Наталія Гончарова пояснила, що юка біля театру обов'язково буде, тільки в іншому місці.
"Усе залишається на Театральній площі, просто в іншій конфігурації. Юку з центральних клумб забрали, пересаджувати будуть на клумби ближче до театру", - розповіла Наталія Гончарова.
Вона додала, що днями юку висадять на нових місцях, просто зараз працівники зелентресту зайняті озелененням інших локацій, зокрема, Центральної площі.
"Після завершення робіт з посадки квітників на Центральній площі юку висадять біля театру. А зараз, щоби з нею нічого не трапилося, її з грудкою посадили в контейнер, щоби була змога поливати", - пояснила чиновниця.
Раніше повідомлялося, що у сквері Дня вишиванки, який зараз оновлюють,
видалили 5 дерев. Фахівці їх визнали аварійними. Натомість трест зеленого господарства обіцяє висадити 25 нових дерев.
Довідка
Ю́ка (Yucca) — рід вічнозелених рослин підродини аґавових родини холодкових, що налічує близько 50 видів. Серед представників роду багато декоративних рослин, окремі види є технічними та харчовими.
Юка — чудова декоративна рослина. Її нерідко вирощують у садах, парках та оранжереях багатьох країн світу. Деякі види юки стали відомі науці завдяки колекціям ботанічних садів.
Юку культивують на Чорноморському узбережжі Кавказу і в Криму з 1816 року. Особливо відомі юка нитчата, юка славна (Yucca gloriosa), юка алоелиста. Два останні види морозостійкі і витримують температуру до −15 °C.
У культурі юки, за винятком юки алоелистої, через відсутність запилювачів не плодоносять. Із твердих листків юки отримують міцне технічне волокно, з якого виробляють мотузки, щітки, рибальські знаряддя тощо. З квіток юки слонової місцеві жителі готують салат. Багато видів юки використовують як живі огорожі.
Перші джинси були зроблені саме з юки, а не з бавовни. Навіть зараз найякісніші джинси роблять з ниток, що містять бодай кілька відсотків волокон з листя юки.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
15-06-2023, 14:33
0
2 453