Комунальний заклад "База спеціального медичного постачання" Київської облради, який очолює ексжурналіст із Чернівців Володимир Тимофійчук, 11 квітня як централізована закупівельна організація за результатами тендеру повідомив про намір замовити фірмі "УМТ+" систему однофотонної емісійної комп’ютерної томографії вартістю 44,53 млн грн, або $1,21 млн.
Остаточна угода з постачальником була укладена 9 травня, та оприлюднена у "Прозорро" на наступний день 10 травня через 40 хвилин після виходу
публікації видання "Наші гроші", яку
передрукував із посиланням на першоджерело і molbuk.ua
Про це повідомляється у системі
"Прозорро".
Цьогоріч для "Київського обласного онкологічного диспансеру" поставлять систему ОФЕКТ AnyScan S виробництва "Mediso Medical Imaging System Ltd." (Угорщина).
Два роки тому, в квітні 2021 року "Одеський обласний онкологічний диспансер" замовив "УМТ+" систему AnyScan S на 42% дешевше у доларах – за 23,89 млн грн, або $856 тис.
У нинішній специфікації на систему вказано більше позицій софту, ніж було на Одещині.
Перелік додаткового обладнання на цих тендерах теж трохи відрізняється. У нинішньому вказані сцинтиляційний монітор забруднення альфа-бета з кріпленням, акумуляторами і адаптером та контейнер для шприців, яких не було на Одещині. Ще нині вимагається три вольфрамових захисти для шприців з вікном з PB-скла 2,5 куб. см, 5 куб. см та 10 куб. см, а тоді вимагалось два вольфрамових захисти для шприців з вікном з PB-скла 10 куб. см.
Держаудитслужба перевіряє тендер на підставі виявлених нею ознак порушення закону. Замовник відповів їй, що визначив очікувану сумe на підставі комерційних пропозицій: "Протек Солюшнз Україна" – система NM 830 за 45,85 млн грн, "Кінд Інтерслух Київ" – система Symbia Evo за 45,70 млн грн, "УМТ+" – система AnyScan S за 44,69 млн грн.
У серпні 2022 року "Базу спецмедпостачання" очолив Володимир Павлович Тимофійчук, після чого вона почала активні закупівлі. Від заснування "Прозорро" в 2016 році до лютого 2022 року вона оголосила закупівель на очікувану суму 4,85 млн грн, а з листопада 2022 року – на 211,72 млн грн. За останніми вже укладено угод на 124,37 млн грн. Найбільші дві на суму 24,26 млн грн стосувались послуг харчування для "Київського обласного онкологічного диспансеру" та "Київської обласної клінічної лікарні" в Києві.
Володимир Тимофійчук – це депутат Київської обласної ради від партії "Слуга народу", який до виборів співпрацював з програмою "Дубінізми" Олександра Дубинського на каналі “2+2”. У 2019-2020 роках він був позаштатним помічником нардепа від "Слуги народу" Олександра Куницького, також пов’язаного з Дубінським. У 2020 році кандидатами в депутати Київської обласної ради від партії "Слуга народу" стали Володимир Тимофійчук, Ігор Колтунов, Альона Шерепа, Наталія Книга, Марія Кисельова.
Усі вони працювали у Департаменті журналістських розслідувань групи "1+1 медіа" над проєктами "Секретні матеріали" та "Українські сенсації". За результатами виборів до Київської обласної ради від партії "Слуга народу" пройшли троє працівників "1+1 media", а саме: Ігор Колтунов, Марія Кисельова та Володимир Тимофійчук.
Київською "УМТ+" на чолі з Юрієм Терещуком володіє Дмитро Лаврентій. Останній також керує київською фірмою "АФС Медицинтехнік", яка належить компанії "АФС Медицинтехнік ГмбХ" (Німеччина). За даними системи "YouControl", зараз кінцевим бенефіціаром "АФС Медицинтехнік" через вищезгадану німецьку компанію вказаний лише німець Свен Краутер, але раніше разом із ним був росіянин Олександр Халімон.
Раніше "УМТ+" володів Артем Кузьменко. Він керує АО "Етерна Ло" Олега Мальського й Андрія Астапова. Колись "УМТ+" використовувала телефон "Eterna Law" 0444907001.
Після публікації редакція газети "Молодий буковинець" та "Наші гроші" отримали листа від керівника "Бази спецмедпостачання" Володимира Тимофійчука. Він наголошує, що закупівля здійснена з дотриманням всіх вимог законодавства. На підтвердження своїх слів він надав витяг з висновку Державної аудиторської служби про відсутність порушень у цій закупівлі, та розлогий текст з поясненнями, чому доларова ціна київського томографа виявилась у півтора раза вищою від одеського. Цитуємо пояснення з коментарями видання "Наші гроші".
1. Тимофійчук: ДАСУ не встановила порушень з боку замовника, оскільки державні аудитори не виявили порушень лише щодо "питання визначення предмета закупівлі, відображення закупівлі у річному плані, оприлюднення інформації про закупівлю, відповідності вимог тендерної документації".
"НГ": У повному тексті висновку аудиторів вказано, що порушення знайдені у іншому аспекті закупівлі. Замовник взагалі мав відхилити пропозицію компанію "УМТ+" через відсутність листів-згод представників цієї фірми на публікацію їх персональних даних. Це вказано у повному тексті рішення ДАСУ, який не потрапив у витяг від Тимофійчука:
Про підтвердження порушення свідчить і протокол засідання наради при Тимофійчуку від 11 травня про догану та позбавлення премії начальника відділу закупівель "Бази" вже після публікації "Наших грошей" та укладання угоди з "УМТ+":
2. Тимофійчук: "…через підвищення цін на пальне, вартість комплектуючих та збільшення заробітних плат, ускладнену через війну логістику, фінансово-економічну ситуацію у світі та Україні, за два роки ціни на ринку товарів значно зросли. Це кожен з нас бачить на побутовому рівні, навіть на рівні підвищення цін на продукти харчування та побутову техніку, транспортні засоби".
"НГ": замовник нічим не довів зростання заробітних плат в країні-виробнику томографа Угорщині, зростання валютної ціни комплектуючих. Також ніяк не показав, який відсоток у ціні повністю імпортного томографа складає пальне у будь-якій країні світу, скільки у ціні закупівлі припадає на доставку з сусідньої Угорщини. Також замовник апелює до зростання цін на "ринку товарів", однак нічим не доводить факту подорожчання імпортних товарів у доларовому еквіваленті.
3. Тимофійчук: "вартість залежить від комплектації", "не враховано дату випуску, програмне забезпечення, комплектацію фінансово-економічну ситуацію у світі що за 2 роки суттєво змінилася, в тому числі вартість матеріалів для виготовлення обладнання, вартість праці тощо".
"НГ": ми вказали у тексті, що перелік програмного забезпечення і додаткового обладнання у одеситів і киян трохи відрізняється. Зокрема у киян були сцинтиляційний монітор забруднення альфа-бета з кріпленням, акумуляторами і адаптером та контейнер для шприців, яких не було на Одещині. Також у порівняльній таблиці серед явних відмінностей, непомічених нами, був монітор для позиціонування пацієнта. Однак Тимофійчук жодним чином не довів, як різниця за цими кількома з десятків додаткових позицій може призвести до разючої різниці у ціні – $1,21 млн на Київщині та $856 тис у одеситів. Різниця становить 354 тисячі доларів – майже половину від ціни одеського томографа.
4. Також видання звинуватили у тому, що нібито невірно вказали ціну закупівлі.
В тексті новини ми вказали ціну 44,53 млн грн, а замовник каже, що правильна ціна 44 533 400 гривень, що нібито на 466 600 гривень менше від вказаної нами ціни. Можливо мається на увазі, що ми вказали ціну 45 млн у заголовку. Але округлення до цілого числа ми зробили згідно правил арифметики.
Про всі претензії можна почитати у листі Тимофійчука:
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
26-05-2023, 11:58
0
1 802