RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Зросло на понад тисячу відсотків: у Чернівецькому торговельно-економічному інституті рекордно збільшилася кількість чоловіків-першокурсників


У Чернівецькому торговельно-економічному інституті Державного торговельно-економічного університету у 2022 році чоловіків контрактників першого року навчання стало більше у 12 разів. Це рекордна кількість серед великих вищих навчальних закладів в Україні.

Про це йдеться у розслідуванні "Наші гроші.Львів", пише molbuk.ua



"Є ВНЗ, де відсоток зростання кількості чоловіків ще більш вражаючий. Наприклад, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (+406%), Луцький національний технічний університет (+442%), Національний лісотехнічний університет України (+606%), Львівський національний університет природокористування (+616%), Українська академія друкарства (+754%). Рекордсменом серед великих ВНЗ є Чернівецький торговельно-економічний інститут (+1134%), де контрактників першого року навчання стало більше у 12 разів", - йдеться у розслідуванні.

Загалом у цьому ВНЗ чоловіків першого року навчання за платною формою у 2022 році стало 864. У 2021 році таких вступників було лише 70.

Спеціалізації , в яких у 2022 році різко збільшилася кількість чоловіків-першокурсників:готельно-ресторанна справа, харчові технології, маркетинг, менеджмент, фінанси, банківська справа та страхування.

Частка чоловіків серед першокурсників платної форми навчання у 2022 році склала 91 відсоток.

Середній вік чоловіків вступників у 2022 році – це за тридцять років.

"Українські вищі навчальні заклади фіксують небувалий приріст студентів-контрактників. Порівнюючи з минулим роком кількість нових студентів платної форми навчання зросла майже на 40%, а якщо виокремити лише чоловіків – то на 82%. У деяких університетах кількість нових студентів-чоловіків зросла вдесятеро і більше", – йдеться у журналістському розслідуванні.

Згідно з законом, статус студента гарантує відстрочку від мобілізації у період воєнного стану. Такою можливістю у 2022/2023 навчальному році скористалися не менше 85 тис. чоловіків призовного віку, свідчить аналіз редакції "Наші гроші. Львів".

У Міністерстві освіти і науки проблеми не бачать у цій ситуації.

"Я думаю, що ситуація дещо простіша. Якщо військове командування дійдедо висновку, що воно потребує [студентів], то будуть внесені зміни до законодавства і студенти будуть мобілізовані. А якщо, скажімо, це зараз не так потрібно, то тоді люди отримають додаткову освіту і будуть краще підготовлені до різних життєвих ситуацій, у тому числі і до мобілізації", – заявив генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Олег Шаров.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-05-2023, 11:35
Коментарів 5 Переглядів 2 944

Теги -
Hаписав: Антон, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 травня 2023 14:47
В новині:
Кількість студентів у чернівецькому торгово економічному зросла у 12 раз. Коли та як ЧТЕІ ДТУ зможе для них придбати додаткові навчальні приміщення та найняти додаткових викладачів. Невже будуть вчити на стадіоні та спортмайданчиках під відкритим небом

Hаписав: патріоти проспект, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 травня 2023 15:25
В новині:
Ви що блять дураки!
Це резерви!!!
Якщо рашисти попруть танком буде кому батьківщину захищати.
Ніхера. Ліпше най вчаться чим втечуть закордон.
Якщо блять вже шото робити то обмежувати вступ до вузів.
А ті хто є, ті вже так і будуть.

Причина друга. От допустим влада бере студентів,а далі блять хто?
Баби і пенсія.
Хоче Європа щита від рашистів, дружно С песней на фронт.
А не хочуть, то давайте шукати компромісу з росіянами.
От ця війна не може йти до останнього українця.
Бо за кого тоді воювати.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 травня 2023 16:21
В новині:
Якщо наші союзники не допоможуть нам живою силою, кінець буде один. Капітуляція України. В росіян живі ресурси у декілька разів перевищують живі ресурси України.
Підуть студенти, ми протягнемо ще рік, а хто далі? Питання пряме, чи розглядає НАТО можливість уведення своїх військ в Україну?
Якщо ні, то у нас загине сотні тисяч людей, а наші діти все одно будуть говорити російською.
Да в Україні 200 ВНЗ. Але закрити їх ніколи не пізно. Але що далі? Пустота та руїни.
Якщо НАТО не розглядає питання всебічної підтримки України на довгий термін в тому числі живою силою, то не має сенсу відправляти молодь на забій.

Hаписав: Ozzy, Коментарів: 0, Новин: 0, 1 травня 2023 22:14
В новині:
Що цікаво, корпуси закриті, студентів не видно. Де ці всі люди, якщо в корпусі порожньо??? За логікою подій, повинні читатися лекції, студенти повинні відвідувати занняття, повинен відбуватися облік відвідування. Чергові "мертві душі"?

Hаписав: Румуномовна нацменшина, Коментарів: 0, Новин: 0, 2 травня 2023 22:32
В новині:
Шановні і прешановні! Будь-яка війна передбачає тил.
Якщо не має тилу - це капітуляція.
Можна довго і нудно переписувати та трактувати історію, але тил СРСР - це центральна частина сучасної РФ.
У тилу має бути основне виробництво і у тилу має бути освіта.
На що держава може розраховувати, що у бій йдуть останні?
Звісно можна увести квоту і граничний вік вступу військовозобов'язаних, окрім того вести суровий облік відвідування лекцій. Але це призведе до ще більшої корупції та незаконного перетину кордону.
Якщо вони вступили, то дайте можливість їм здобути освіту. Хто не відвідує лекції без вагомих пояснень, може бути виключений.
Ми вважали і вважаємо, що набір на критичні професії має бути навіть у час війни. Можливо у менших масштабах, але має бути.
Піж час ІІ Світової 50% учнів здобували освіту у СРСР. Звісно у тилу, але навчання відбувалося.
Працювало декілька важливих вищих навчальних
закладів. По мінімуму, але процес йшов.
Ми вважали і вважаємо, що навіть за самого гіршого сценарію, кваліфіковані вчителі та викладачі мають бути звільнені від мобілізації. Підстава стаж не менше 15 років і повна вища освіта, бажано магістратура, оскільки такого рівня як спеціаліста в ЄС не має.
Ми говорили і будемо говорити. Як мінімум 7 ВНЗ у тилу мають працювати.
Робота шкіл має бути організована у повному плані.
Причому за самих скрутних умов.
Якщо Україна добереться до останніх, то далі вже не буде кого брати.

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.