RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Нардеп із Буковини пропонує заборонити створення та використання акаунтів у соцмережах: у чому причина


Народний депутат з Буковини Георгій Мазурашу в законопроєкті №9223 від 19.04.2023 пропонує заборонити використання облікових записів з метою поширення недостовірної інформації або для здійснення впливу на прийняття рішень, вчинення чи не вчинення дій. Політик пропонує призначення покарання від п'яти до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна під час воєнного стану.

Про це йдеться на сайті Верховної ради України в проєкті Закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України".



У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що соціальні платформи не сприяють видаленню, блокуванню несправжніх акаунтів, які поширюють неправду.

"На жаль, соцмережі не дуже реагують на повідомлення про фейкові профілі і сторінки, які причетні до інформаційних атак. Але цю проблему, напевно, варто вирішувати іншими законодавчими змінами, які дозволять посилити позицію спеціально уповноважених державою органів у комунікуванні з власниками, керівниками (офіційними особами) соцмереж, інших інформаційних платформ", - йдеться в пояснювальній записці.

Мазурашу також пише, що Росія активно використовує ботів задля інформаційних атак.

"Наразі в умовах воєнного стану в Україні встановлено факти активного використання ботів у соціально орієнтованих ресурсах мережі Інтернет для здійснення деструктивної інформаційної діяльності на шкоду національній та державній безпеці України. Російськими спецслужбами в інтересах країни-агресора нарощуються зусилля із використання такого інструменту інформаційної війни як створення на платформах соціальних мереж Facebook, Instagram і Twitter мереж облікових записів (акаунтів) (так званих бот-мереж), які містять недостовірні дані щодо користувачів, діяльність яких є координованою ззовні та об’єднана єдиною метою, зокрема такою як проведення акцій інформаційного впливу проти державних інтересів України", - йдеться в обгрунтуванні.

"Таким чином, зважаючи на зростання негативних наслідків для держави, зокрема у ході військової агресії РФ проти України, які завдаються шляхом створення з метою збуту, збуту і використання облікових записів, що містять завідомо неправдиві відомості щодо користувача, для організації здійснення інформаційних атак з поширенням недостовірної інформації, що загрожує національним інтересам України, або для вливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, за відсутності ознак державної зради, виглядає актуальним і логічним введення кримінальної відповідальності за вчинення таких дій", - підсумував нардеп.

Проєкт закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України" можна почитати тут.

Раніше ми писали, що нардеп із Буковини пропонує позбавити українців права на обслуговування рідною мовою

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
22-04-2023, 15:59
Коментарів 2 Переглядів 9 575

Hаписав: Wolf, Коментарів: 0, Новин: 0, 23 квітня 2023 09:31
В новині:
Суть законопроекту - не бреши і гуляй на волі!!!

Hаписав: Іван, Коментарів: 0, Новин: 0, 23 квітня 2023 22:05
В новині:
Для мене є прямим приниженным особистості законодавчі ініціативи таких депутаів, як Мазурашу Георгій Георгійович, Кузьміних Сергій Володимирович, Павлюк Максим Васильович, Лаба Михайло Михайлович та Арсенюк Олег Олексійович. Мабуть вирішили приховатись від переслідування за корупцію. Стаття 53 Закону України "Про запобігання корупції" Державний захист викривачів, Забезпечення умов для повідомлення інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, підписаного Президентом Зеленським.
Чи потрібно доказувати людині про те що вона живе на межі бідності із за того що її результати праці несправедливо привласнює інша людина, та за те що вона воює на фронті а хтось обкрадає її в їжі тощо, шляхом зайняття певної посади, яку вона отримала не за конкурсом серед інших, а за протекцією чи її купівлею, або обрана певними технологіями.
Чи може критика дій такої людини рахуватись несумлінним ставленням до перевірки інформації, поширення відомостей, що принижують честь і гідність цієї особи, як наклеп чи зрада Батьківщині.


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.