RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Фото з фб-сторінки Марини Денисенко

В Ізраїлі вперше поставили караоке-оперу українською мовою. Дебютувала в ній в одній із головних ролей буковинка Марина Денисенко. Спектакль у великому ізраїльському портовому місті Хайфа зібрав повну залу глядачів. Щира та яскрава гра буковинки викликала у глядачів сльози.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 13 квітня, пише molbuk.ua



Зв’язок із татом обірвався торік у вересні…

Дівчина мала з чого черпати правдиві емоції. Її батько Сергій Денисенко пішов добровольцем на війну і зник безвісти під Лиманом. Зв’язок із ним обірвався торік у вересні. Відтоді – жодної інформації про те, де він може бути та що з ним.



Участь у виставі допомогла Марині вилити свій біль, а також популяризувати українську мову та пісню (наприкінці вона виконала композицію "Обійми" гурту "Океан Ельзи"). Дівчина впевнена: батько обов’язково пишатиметься нею, коли дізнається про виступ.



Детальніше своєю історією буковинка поділилася з "МБ" у телефонній розмові.

Марина Денисенко – з Вашківців. Навчалася в ЧНУ на технічній спеціальності, паралельно працювала в обленерго. Ще з 19-и років співала на корпоративах, бо дуже любила музику.



Коли почалася війна, її батько пішов воювати. Марина ж виїхала до Ізраїлю. Каже, так склалися обставини.

В Ізраїлі познайомилася з Марією Тавровською – єврейкою, яка виїхала з Росії з початком українсько-російської війни у 2014-му році. Жінка зайняла чітку проукраїнську позицію, через що навіть обірвала спілкування з родичами в Росії. Пані Марія викладає в Ізраїлі музичне мистецтво, проводить заняття з вокалу і керує музичним ансамблем. Також вона ставить спектаклі, які сама пише. Марина їй допомагала.

"Боюся почути погані звістки…"

Дізнавшись історію українки, Марія Тавровська глибоко перейнялася нею і вирішила підтримати українців через мистецтво. Так з’явилася ідея поставити українською мовою "Вишневий сік" – караоке-оперу про любов, музику, жагу до слави та визнання. У спектаклі зіграли й інші українці – професійна актриса театру та кіно з Одеси Алла Бродська, яка емігрувала через війну, та харків’янин Володимир Дубровський, який живе в Ізраїлі вже 30 років, але при цьому чудово володіє українською.



Пані Марія профінансувала з власної кишені все: оренду зали, декорації, фото та відео, зарплатню акторам…

Марина зізнається: робота над виставою була нелегкою. Не маючи акторського досвіду, вона додатково займалася з педагогом, дослухалася порад колег.



Вдень працювала на кухні в кафе, ввечері бігала на репетиції. Дуже хвилювалася, щоби добре зіграти й не підвести пані Марію, яка повірила в неї. А ще дівчині бувало доволі складно опанувати себе. Адже вона живе в постійному очікуванні звісток про батька. І дуже боїться почути погані новини...

"Зараз моя мама поїхала до Харкова, щоби спробувати хоч щось дізнатися про батька. І щоразу, коли телефонує, моє серце завмирає від страху", – каже.

Через ці хвилювання за батька оперу навіть довелося перенести.



"Та я все ж зібралася з духом і пообіцяла собі, що викладуся на повну, – розповідає Марина. – Зробила це для України та на честь тата. Він ще був на зв’язку, коли з’явилася ідея такої постановки. І дуже тішився за мене, побратимам на фронті з гордістю розповідав: "Моя донька буде виступати в театрі!" Тож я не могла його підвести. Та все ж на сцені просто під час співу розплакалася… Та й не тільки я… Втираючи сльози, підспівував увесь зал… Навіть ті, хто не розумів української, відчули наш біль і сповна перейнялися ним…І, знаєте, після цього мені стало якось легше. Додалися сила й віра в те, що все буде добре".



"Страшно мовчати!"

Якщо сама опера викликала захват у повної зали глядачів, то її анонс здійняв шквал несприйняття.

"Квитки спочатку не хотіли продавати, робили це з острахом і кожному наголошували, що це опера українською мовою, мовляв, щоби потім не було жодних претензій. Однак глядачі прийшли й палко нас підтримали", – розповідає Марина.



А пані Марія, коли журналісти в неї поцікавилися, чи не боїться вона порушувати тему війни, твердо заявила: "Страшно мовчати, не розповідати про те, що відбувається в Україні!"

Загалом євреї нас підтримують, запевняє Марина Денисенко: "Тут допомагають українським біженцям фінансово, всюди є волонтерські центри, в яких можна отримати необхідні речі. Люди охоче діляться всім. Наприклад, мені, щоби пережити хвилювання за батька, благодійна організація надала можливість відвідати 10 сеансів психолога. І це справді допомогло".



Дівчина дуже сумує за Україною і планує згодом повернутися додому.

"В Ізраїлі також неспокійно: днями по країні випустили сотню ракет. Хочеться, щоби швидше настав мир, а Україна перемогла і процвітала".



Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
15-04-2023, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 4 154


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.