Вчора вранці, 9 квітня, група активістів прийшла до Свято-Духівського кафедрального собору УПЦ МП. Молодь впродовж двох годин відстоювала позицію представників ПЦУ. На початку акції прихожани УПЦ проходили повз активістів, проте згодом деякі з них все ж стали до бесіди з молоддю.
Про це повідомляє molbuk.ua
Група активістів із семи людей стояли біля входу до собору із плакатами та жовто-блактиним прапором. На початку мало хто з вірян наважувався поспілкуватися із молоддю. Хтось проходив повз них, вдаючи, що їх не помічає, а хтось стояв осторонь і знімав все на камеру. Через годину проведення акції до активістів почали підходити прихожани УПЦ МП.
"Кирило та Мефодій створили алфавіт, який називається кирилиця. Ми нею користуємося і до сьогодні. Старослов’янська мова – це мова, яку вони створили, яка походить від староболгарської", – пояснює одна із вірянок УПЦ, чому у церкві не здійснюються богослужіння українською мовою.
Один із організаторів акції Роман Грищук вважає, що в українських храмах має лунати тільки українська мова.
"Ви вважаєте, що мова – це не зброя? Якщо мій друг прийде до вашої церкви, який перед цим ніколи її не відвідував, – він не зрозуміє мову псалмів. Хіба це не проблема? Церква для кого створена? Ми живемо в Україні. Державна мова – українська. Чому у церкві має лунати якась інша мова? Ви до мами, до тата, до друзів звертаєтеся рідною мовою. А до Бога, ще ближчого вам, соромно сказати – "Господи помилуй". Ви тяжієте від Москви? Ви розумієте?" – звертався до прихожан Роман Грищук.
Серед вірян УПЦ були й ті, які агресивно реагували на слова активістів.
"Чому ти тут? Заблуждаєш молодь? Чому ти не на війні?" – запитувала одна з вірянок УПЦ.
"Я був. Можете поїхати зі мною. Я знаю, що таке війна", – відповідає Роман. "То йди далі на передову", – продовжила жінка.
Вже наприкінці бесіди вірянам не дали звершити бесіду. Священник собору підійшов до прихожан та почав їх забирати із словами: "Це провокація, це все спеціально зроблено…".
Нагадаємо, вчора, 9 квітня, у Чернівцях активісти прийшли до Свято-Духівського собору із плакатами і жовто-блакитним прапором. Молодь пояснювала, що захищає позицію представників Православної Церкви України.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.