Днями Міжнародний олімпійський факультет на чолі з його президентом Томасом Бахом надав рекомендації федераціям усіх видів спорту щодо того, як росіяни та білоруси мають брати участь в Олімпіаді-2024 в Парижі. Рекомендації складаються з восьми критеріїв. Найголовніші з них – спортсмени з російським чи білоруським паспортом змагаються лише як нейтральні індивідуальні атлети, командам і надалі не можна виступати.
Про це йдеться в публікації "МБ".
Також заборонено використання будь-якої символіки двох країн. Спортсменам Росії та Білорусі, які дотичні до армії, взагалі не можна виступати на Олімпіаді-2024.
Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт вважає, що це рішення МОК є перемогою української дипломатії.
"Завдяки зусиллям президента України Володимира Зеленського та спільним діям мінмолодьспорту, Національного олімпійського комітету України, міністерства закордонних справ України, національних федерацій з різних видів спорту та громадськості, нам вдалося домогтися того, що розв’язання проблеми допуску росіян і білорусів до Олімпіади-2024 відкладено", – сказав посадовець.
"Африканські, азійські та латиноамериканські країни підтримують повернення окупантів. Президент Європейських олімпійських комітетів теж підтримав повернення. США зайняли жорсткішу позицію – здебільшого проти проти, Канада, Нова Зеландія – проти. 80 відсотків інших представників були за повернення", – сказав міністр.
Українські спортсмени різко відреагували на рішення МОК та публічно висловилися проти допущення росіян та білорусів на Олімпіаду-2024.
Дехто з них розкритикував Національний олімпійський комітет за бездіяльність.
"Коли ми вже побачимо, що вони там не лише штани протирають, а займаються своїм прямим обов’язком? Про можливий допуск ворожих спортсменів до змагань стало відомо місяць тому, але за цей час олімпійський комітет не зробив нічого, щоб цього не допустити", – заявив ексфутболіст збірної України Роман Зозуля.
"Багато з нас були засмучені через рішення МОК. На жаль, ми не є незалежними гравцями. У нас не було багато влади, щоб щось змінити", – сказала українська тенісистка Марта Костюк.
Резонансною стала реакція Кабінету Міністрів України, який ухвалив рішення, щоби наші спортсмени бойкотували участь у відбіркових іграх на Олімпійські ігри в Парижі в тих видах спорту, де будуть виступати окупанти. Одразу ж уряд нарвався на серйозну критику від української спортивної спільноти. Вона вважає, що в такому разі про Україну менше говоритимуть.
Все ж, попри суперечність та незрозумілість ситуації, чиновникам та, головне, українським спортсменам, а особливо тим, які мають вплив на іноземну аудиторію, потрібно постійно говорити про неприйнятність допущення росіян чи білорусів на Олімпіаду-2024.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
8-04-2023, 13:53
0
1 971