У Тернопільській області випадково виявили залишки стародавнього поселення, яке може ставитись до трипільського періоду. Знайдено посуд та знаряддя праці з відповідним орнаментом, які належать до середини 5 тисячоліття до н.
Деталі про знахідку розповів директор Гусятинського краєзнавчого музею Тарас Василик у коментарі для
"Суспільне".
За словами директора музею, стародавнє поселення виявили у лісовому урочищі "Попівський сад" поблизу Гусятина. На ораному полі він виявив фрагменти посуду та житла.
"Я йшов збирати інформацію про джерело в цьому місці й на території розораного поля помітив фрагменти посуду та житла. За попередньою версією, це трипільське поселення. На фрагментах посуду виявлено розпис, властивий цій культурі. Залишки житла, а саме, шматки глини, якими обмазували дерев'яні бруси в ті часи теж свідчать, що це може належати до трипільської культури", - розповів Тарас Василик.
Він додав, що у реєстрі пам'яток археології цього стародавнього поселення немає. І найближчим часом фрагментами займуться фахівці.
"Плануємо запросити фахівців, які вивчають трипільську культуру, щоб вони продовжили дослідження та визначили, до якого часу трипільської культури належать ці фрагменти", - зазначив директор музею.
Після результатів дослідження подаватимуть заявку на внесення стародавнього поселення до реєстру. Нині у цьому реєстрі вже перебуває близько тисячі поселень трипільської культури.
Трипільська культура - це археологічна культура енеоліту та раннього бронзового віку на території Молдови, України та частини Румунії. Згідно з картами, на території України вже було знайдено стародавні поселення трипільської культури у Чернівецькій та Вінницькій областях.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-04-2023, 01:30
0
991