На території Чернівецької області з квітня стартує інформаційна кампанія, ініційована співробітниками обласного управління Нацполіції та колегами із відділу протидії кіберзлочинам у Чернівецькій області. Мета спільних заходів – роз’яснення громадянам основних правил цифрової безпеки та ідентифікації шахраїв.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
Відповідно до задуму проєкту, правоохоронці розробили інформаційні матеріали та буклети. Відтак – проводитимуть зустрічі у навчальних закладах, з працівниками державних установ та іншими категоріями населення.
– З початком реалізації проєкту "Впізнай шахрая" на Буковині проводитимуться превентивні заходи із громадянами наживо та у режимі онлайн. Під час зустрічей ми оборюватимемо цифрову безпеку у мережі Інтернет, та надаватимемо поради, як уберегти себе від найпоширеніших видів атак шахраїв, – розповів Владислав Булавін, інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Чернівецькій області НПУ.
Попередньо поліцейські проаналізували повідомлення громадян Буковини на спецлінію "102" щодо вчинення проти них різних видів шахрайств. Реагуючи на ці звернення, поліцейські також розробили методичний матеріал, а тепер у форматі діалогу розповідатимуть різним категоріям населення про можливі афери шахраїв та алгоритм дій потерпілих при вчиненні таких протиправних дій.
– Найпопулярніші шахрайські схеми щодо буковинців – це дзвінки чи смс від псевдобанкірів, повна оплата товару чи послуг через соціальні мережі, перехід користувачів за сумнівними посиланнями. Саме про убезпечення від таких випадків ми говоритимемо зі старшокласниками невдовзі, – додав старший лейтенант Владислав Булавін.
Якщо ж ви все-таки стали жертвою шахрайств, телефонуйте на спецлінію "102", або ж на гарячу лінію за номером – 0 800 505 170 або подати електронне звернення за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.
Перші зустрічі поліцейські з громадянами відбудуться уже наступного тижня за лозунгом "Цифрова грамотність цифровому суспільству".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.