Військовослужбовець Денис (прізвище не вказуємо у цілях безпеки, – авт.) – родом із Донецька, уже майже десять років служить у Нацгвардії. Військовий брав активну участь у звільненні Харківщини.
– Службу я розпочав ще до повноліття. Спочатку вступив до військового ліцею в Донецьку. Після закінчення ліцею вирішив стати військовим і вступив до Харківської академії Національної гвардії України. Так уже десятий рік служу і розумію, що життя без армії – не для мене, – розповідає Денис.
"Мало хто був готовий до цього"
За словами нацгвардійця, війна 2014 року і війна, яка розпочалася 24 лютого, – абсолютно різні.
– 24 лютого для мене розпочалося із нерозуміння того, що відбувається. Якщо порівнювати з 2014 роком, це інші емоції й зовсім інші бойові дії. 24 лютого ми почули вибухи ракет, а вже через чотири години побачили російських солдатів на околиці Харкова. Відверто кажучи, мало хто був готовий до цього, – говорить хлопець.
На момент вторгнення росіян військова частина, в якій служив Денис, виконувала завдання на Харківському напрямку.
– Ми знаходилися за дев’ять кілометрів від російського кордону. Обстріли, як артилерійські, так і танкові, чули щодня, відбивали абсолютно всі атаки. Найважчий для мене бій відбувся 28 травня біля села Цупівка. Тоді потрібно було не лише про себе думати, а й про цілий підрозділ. Цей бій запам’ятався мені на все життя. Він завершився успішно – ми зупинили ворога та зуміли піти в контрнаступ, – згадує Денис.
"Зараз думаю лише про перемогу"
Настрої людей на Харківщині проукраїнські, адже люди побачили, як росіяни поводилися та як нищили все довкола.
– Не було такого будинку, в якому б не вибило вікна чи не побило б дах. Уламки від парканів, будинків розкидані повсюди. Війна ступала абсолютно всюди. Ті, хто це бачив, ніколи не забудуть пережитого, – запевняє Денис.
Наразі молодий військовий служить у чернівецькому підрозділі Нацгвардії.
– Після одинадцяти місяців успішної служби на Харківщині командуванням було прийнято рішення про ротацію особового складу для відновлення і фізичного, і морального стану військових, які брали участь у бойових діях. Тож зараз я ділюся бойовим досвідом із військовослужбовцями в Чернівцях, – каже Денис. – Я хочу мати сім’ю, надійний тил, та зараз думаю лише про перемогу. Без армії я не зможу жити.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.