СБУ «накрила» тг-канали, які повідомляли, де в Чернівцях та інших містах роздають повістки

новини / Новини Чернівців / Новини України / гаряча тема
3 288
0

СБУ заблокувала 26 Телеграм-каналів, які допомагали ухилянтам уникати мобілізації.

Про це повідомляє пресслужба СБУ, пише molbuk.ua



Інтернет-ресурси "повідомляли" про заходи, які проводять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Чернівецькій, Київській, Львівській та Одеській областях.



Насамперед вони "зливали" актуальні місця вручення військовозобов’язаним повісток та закликали ховатися від представників військкоматів.



Для збору відомостей про "локації" використовували власну мережу інформаторів серед місцевих жителів.



Через постійне "оновлення" інформації деструктивні канали швидко "нарощували" власну аудиторію, яка перевищила 400 тис. підписників.



Після цього адміністратори вирішили зробити на цьому "бізнес" і запропонували свої платформи для розміщення комерційної реклами.



У ході слідчо-оперативних дій співробітники встановили особи всіх організаторів злочинної діяльності.



Серед них – двоє власників SMM-компанії, яка займається просуванням інтернет-ресурсів з використанням так званих ботоферм.



Під час обшуків за адресами проживання фігурантів правоохоронці виявили:

▪️ комп’ютери та мобільні телефони із доказами протиправних дій;
▪️ банківські картки, на які зловмисникам надходили гроші за розміщення реклами.



Наразі шести адміністраторам деструктивних Телеграм-каналів планується повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) з подальшим обранням міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Зловмисникам загрожує до 10 років ув’язнення.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва органів прокуратури в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій та Чернівецькій областях.

Раніше molbuk.ua писав про те, що частина буковинців та гостей області настільки нажахані тим, що їх можуть відправити до війська, що будь-яка інформація про мобілізацію або вручення повісток відразу набирає небувалої популярності.

Цим скористалися адміністратори одного з тг-каналів, створивши паблік під назвою "Де роздають повістки Чернівці".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Мільйони гривень – за рік: хто з посадовців Буковини отримує рекордну зарплату
41 026
Ранкова ДТП у Чернівцях на вулиці зі жвавим трафіком, рух ускладнений
34 152
У Чернівцях апеляція за позовами ТЦК масово скасовує рішення судів щодо фіктивних розлучень
27 539
У Чернівецькій ОВА облаштовують входи до ліфта: прорізи роблять на місці вікон
25 238
Нічна атака РФ: 172 ударні дрони по Україні, є влучання
24 447
Ворожі дрони над Буковиною та викриття банди організаторів підпільного казино. Головні новини
21 931
У Чернівцях готуються підняти ціни на проїзд: якою може бути вартість
20 570
Головна проблема – освітлення: як стадіон «Буковина» готують до вимог УАФ та УПЛ
19 868
У Чернівцях викрили директорку турфірми, яка ошукала клієнтів на 1.3 мільйона
18 488
Клічук розповів, де залишатиме своє авто після заборони паркування біля мерії Чернівців
17 379