RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Це не зміна сезонів»: експерт із Чернівців - про те, коли закінчиться війна


Сьогодні, 24 лютого, відзначаємо сумну дату - роковини повномасштабної війни Росії проти України.

Про те, коли закінчиться війна, та до якої міри зросте підтримка України світом, міркував у матеріалі для "Молодого буковинця" доктор політичних наук, професор ЧНУ Анатолій Круглашов, пише molbuk.ua




Фото з фб-сторінки Анатолія Круглашова


"Ми захищаємо себе, свою землю"

– Як розвиватиметься ситуація на фронтах?

– Судячи з останнього виступу Путіна, варто очікувати подальшої ескалації бойових дій, спроб Росії підтягнути нові ресурси й збільшити тиск на Україну. А відтак через неї – на Захід. Нічого з риторики та дій російського керівництва не натякає на спроби шукати інший вихід із війни.

– До якої межі зросте міжнародна підтримка України?

– Очевидно, що вона зростає. Утім, зростають наші втрати й витрати. Занепадає економіка, ми втрачаємо найцінніше — людей. Мільйони українців опинилися за кордоном, і навіть не знаю, скільки гинуть або поранені. Тому з нашого боку запит на цю всебічну міжнародну підтримку величезний. Адже ми протистоїмо набагато більш потужній державі – економічно, ресурсно, демографічно, військово. Тому для нас цієї межі ще немає, потрібно всього більше і більше.

З іншого боку, ми повинні розуміти, що захищаємо самих себе: свою землю, країну, своє майбутнє і майбутнє наших нащадків. І, звичайно, в очікуванні цієї підтримки межею для нас має бути розуміння, що це передусім наша справа. А вже потім справа наших партнерів і союзників.

Бачимо ознаки наближення Росії до Китаю, РФ активно просуває свої версії війни у країнах Азії, Африки, Латинської Америки. І частково це приносить плоди, які навряд чи добрі для нас. Крім того, Росія досі має відвертих прихильників у країнах Європи, як-от прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та член керівної коаліції в Італії Сільвіо Берлусконі.

Тому, ясна річ, наш діалог із партнерами повинен бути переконливим та постійним. Але я сподіваюся, що ця межа підтримки буде лише наростати. Тому що світ, Європа, колективний Захід усвідомили, якою небезпечною є сьогоднішня Росія на чолі з її кремлівським керівництвом.

"Немає наперед визначеного дня нашої Перемоги"

– Люди дуже часто запитують, скільки ще триватиме війна…

– Це питання продиктоване втомою, болем, страхами. Воно абсолютно зрозуміле, але водночас воно з тих, на які немає хронологічної відповіді. Війна завершиться тоді, коли ми здобудемо перемогу. Російсько-українська війна – складний глобальний процес, на який впливає воля різних людей, інтереси яких часом є діаметрально протилежними, а ресурси не зовсім співвідносними. У крові, вибухах та пожежах вибудовується новий світоустрій. На жаль, це не зміна сезонів. Це не так, що 28 лютого на календарі закінчується зима, а от із першого березня прийде весна. Та й вона не завжди приходить за календарем.

Тому, буде чесно і правдиво відповісти, що немає наперед визначеного дня нашої перемоги. Чи була на світі людина, яка першого вересня 1939 року знала, що Друга світова війна закінчиться у Європі 8 травня, а у світі – 2 вересня 1945 року? Я про таке не чув.
Це дуже серйозна, масштабна війна. На мій погляд, це фаза третьої світової війни, яка не схожа з першою та другою, хоча й має риси подібності. І коли хтось запитує про дату… Що ж, я прошу їх звернути це запитання до Бога. Можливо, він нас почує і відповість.

– Чи означають міжнародні політичні події цієї зими, що Захід визнав Україну частиною своєї цивілізації?

– Події останніх років (після 2014-го поступово, а після 2022-го року вже набагато стрімкіше) свідчать, що так. Це визнання нас країною-кандидаткою на вступ у ЄС. Це небачена, безпрецедентна підтримка США і більшості країн НАТО. Ба більше, навіть пересічні громадяни демократичних країн у переважній більшості демонструють розуміння того, що Україна захищає не лише себе, але й безпеку і майбутність західної цивілізації в цілому.

Раніше історик та політолог Ігор Буркут аналізував, яким був 2022-ий рік для українців, та чого очікувати далі.

Здійснено за підтримки Асоціації "Незалежні регіональні видавці України" в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.




Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
24-02-2023, 15:44
Коментарів 0 Переглядів 2 365


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.