Простий хлопець – на сто мільйонів: хто такий Михайло Мудрик

новини / Новини України / спорт
8 091
0

Футболіста Михайла Мудрика, який із "Шахтаря" перейшов до лондонського "Челсі" за сто мільйонів євро вважають "новим Шевченком" та майбутнім володарем "Золотого м’яча".

Хто ж він такий - читайте далі в матеріалі molbuk.ua.



Михайло Мудрик народився п’ятого січня 2001 року в містечку Краснограді, що на Харківщині. Невеличке місто з населенням близько 20 тисяч осіб. Від нього до Полтави ближче, ніж до Харкова. Це місто подарувало нашому футболу двох зірок, окрім Михайла Мудрика, ще й Андрія Луніна, який зараз грає за мадридський "Реал".

У Михайла інтелігентна родина. Мама Інна – вчителька молодших класів. Тато Петро – викладач музики в місцевому коледжі. Михайло жив біля шкільного стадіону і щодня в дитинстві там пропадав із друзями, граючи у футбол.

Звідки в Мудрика така швидкість

Свій футбольний шлях Михайло розпочав із Харкова, з академії "Металіста". Особливим у харківському клубі було те, що молодь тренували за так званою нідерландською системою. Крім занять з футболу, там була також легка атлетика, плавання та гімнастика. А вимогами до футболістів були такі речі, як шпагат, адже він розвивав м’язову активність. За словами батьків Михайла, це йому давалось важко, проте завдяки наполегливості, вдома, стаючи на дві подушки та розводивши ноги, футболіст виконав завдання тренерів. Тоді йому було лише 10 років. Також в "Металісті" Михайлу прищепили дуже хорошу техніку. Якось хлопець у фіналі юнацького турніру, набивши м’яч на нозі 3000 разів, приніс перемогу своїй команді.

Нідерландська система зробила Михайла розумним та дисциплінованим. За словами батька, першим критерієм, за яким юного футболіста ставили у склад, було навчання, далі дисципліна й аж на третьому місці футбол.

"Ти міг погано навчатися, а грати футбол найкраще, проте ти б не потрапив до складу. Міша домігся таких результатів тільки завдяки дисципліні та розуму. Подивіться, як швидко він приймає рішення на футбольному полі. Це все такий підхід тренерів", – сказав батько футболіста Петро Мудрик в інтерв’ю спортивному журналісту Роману Бебеху.

Коли "Металіст" зник із футбольної мапи клубів, Михайло переїхав до "Дніпра". Через два роки перебрався до "Шахтаря". Не все складалось швидко у гравця, проте він знав, чого прагне. "Всьому свій час", – постійно говорить футболіст.

Дебют у професійному футболі


Дебют юнака в основній команді донеччан, яку на той час очолював португальський фахівець Паулу Фонсека, відбувся 31 жовтня 2018 року. В поєдинку 1/8 Кубка України проти Олімпіка Михайло на 61-й хвилині замінив Жуніора Мораеса. Талановитому півзахиснику тоді було лише 17 років. Проте конкуренція в "Шахтаря" була дуже серйозна. Тому Мудрик поїхав вибивати місце під сонцем до київського "Арсеналу". Далі були безрезультативні півтора року то в "Шахтарі", то в оренді у чернігівській "Десні".



Серйозно загравати футболіста почав тренер донеччан Роберто де Дзербі, якого Михайло вважає своїм хрещеним батьком у футболі. Серйозно заграв Михайло на початку сезону 2021/2022, де спочатку сам створив гол у ворота "Монако", завдяки якому "Шахтар" пройшов у груповий етап Ліги чемпіонів. Проте довго працювати з італійським тренером, який прогнозував українцю "Золотий м’яч", не вдалось, почалася. А далі Мудрик став основним у новому "Шахтарі" тренера Йовічевіча. Круті голи Михайла в Лізі чемпіонів сезону 2022/23 і перехід в лондонський "Челсі".

Михайло – це приклад постійної дисципліни, наполегливості, віри у свої сили та серйозної роботи над собою. Саме завдяки цим рисам, Мудрик переїхав до Лондона і має величезні перспективи.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
Вісім переваг нуту для здоров’я, і випадки, коли варто обмежити його споживання
01:45
Економія чи зайва робота: чи потрібно вимикати бойлер на ніч
01:30
Знадобиться всього два інгредієнти: рецепт корисних бананових млинців
01:15
Морська чи гімалайська: яка сіль найкраща
01:00
Весняна мода 2025: які кольори будуть в тренді серед українок
00:45
Продукт для ідеального сніданку: як правильно зберігати цілі та нарізані авокадо
00:30
Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:15
9 корисних звичок, завдяки яким дім завжди буде чистим та прибраним
23 лютого, 2025
23:58
Помітно покращує стан. Учені розповіли, яку дієту слід обрати за діабету
23:36
Весна феєрично ощасливить лише ці 4 знаки Зодіаку
23:05
Україна розробляє аналог Patriot — Зеленський
22:44
Курський напрямок за інтенсивністю ворожих атак майже наздогнав Покровський – Генштаб
22:23
Чи можна митися при температурі та коли хворієте
22:04
5 пар знаків Зодіаку, які знайшли кохання всього свого життя
21:46
Стан Папи Римського залишається критичним, але він при свідомості - Ватикан
21:23
Минулого року Україна виготовила 2,2 млн FPV-дронів, цього року виробимо більше - Зеленський
20:45
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
20:22
Україна втратила 3,5 мільйони робочих місць з 2022 року
20:05
Україна та США більше не розглядають створення фонду на $500 мільярдів - Зеленський
19:44
Атака російського дрона на ЧАЕС: рятувальники виявили нові осередки тління
19:23
6 найкорисніших видів соків, які варто обирати в магазині
19:05
«Треба нагадувати про війну»: у Чернівцях відбувся автопробіг на підтримку військовополонених та безвісти зниклих - фото та відео
18:45
Українські дрони успішно вражають росіян, а балістика готується до цього – Зеленський
18:25
Готується швидко! Названо десерт, який їдять довгожителі світу
17:59
У місті на Буковині планують облаштувати алею Слави
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм