Відомий телеведучий Олександр Педан опублікував на своєму ютуб-каналі новий випуск тревел-шоу "УніверCheck", де разом з донькою Валерією розповів про плюси і мінуси навчання у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Про це повідомляє molbuk.ua.
Це вже другий випуск у новому сезоні тревел-шоу Олександра Педана, і саме його вирішили присвятити Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича, що входить до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Гідом у випуску ведучих стала студентка 5 курсу ЧНУ Тетяна Міжінська, яка й провела екскурсію університетом та розповіла його історію. Одним із цікавих фактів у випуску стало те, що саме в Чернівцях зародився Міжнародний день вишиванки.
"Зовні думав, що це виглядає як декорація, красиво, а всередині ще красивіше. Я в шоці!", - з такими враженнями поділився Олександр Педан.
Також студентка університету Тетяна розповіла, скільки факультетів має університет, познайомила з головною "візитівкою" освітнього закладу - Мармуровою залою, де відбуваються головні заходи: фестивалі, посвяти, випускні церемонії, ярмарки та вакансії.
Ведучі встигли відвідати юридичний факультет, де зародилася наука - криміналістика. Олександр та Валерія побували у лабораторії дослідників, де спостерігали та самі ж стали учасниками слідчих експериментів. Окрім цього, студенти ЧНУ ознайомили ведучих з філологічним факультетом, факультетом математики та інформатики, фізичної культури та здоров'я людини.
Серед питань про університет було виокремлено про корупцію, де Тетяна сміло відповіла, що особисто з таким в університеті не зустрічалася.
"Я була випускницею Чернівецького університету. Особисто з корупцією не стикалася, ніколи не платила і ніхто нічого не просив. Якщо є бажання і сили, то самостійно можна закінчити і отримати всі ті знання, які університет повинен тобі дати", - зазначила Тетяна.
Після екскурсії в університеті Олександр та Валерія побували у славнозвісному студмістечку та гуртожитку, де мешкають студенти.
Окрім знайомства з університетом, ведучі побували на екскурсії з відомим гідом міста паном Ярком.
Наприкінці випуску ведучі зробили висновки про університет та Чернівці.
"Щодо університету. Перша категорія - територія. Вона дуже простора, красива, архітектура неймовірна. Навчатися там одне задоволення. Проте є мінуси... Студенти скаржилися, що взимку в університеті холодно. Через те, що керівництво університету немає право замінити старовинні вікна.
Наступна категорія - навчання. Наша гідиня Тетяна розповіла, що на її філологічному факультеті хабарів немає, але ми не можемо бути впевненими щодо інших факультетів. Студенти скаржаться, що їм не вистачає студентської атмосфери через часткові зміни формату навчання.
Гуртожиток. Студенти скаржилися, що гуртожитки знаходяться досить далеко і туди довго добиратися. З одного боку ніби зроблений косметичний ремонт у гуртожитках, а з іншого немає елементарного порядку. До душу великі черги, гарячої води майже немає, у коридорах багато мотлоху та відсутність світла (відео було знято до початку енергетичного терору Росії). Але є й плюси, керівництво університету дає можливість безкоштовно проживати пільговим категоріям.
Ком'юніті. Тим, хто в онлайні, таких активностей не вистачає, а перші курси мають активне студентське життя. Дуже круте студентське самоврядування, вони дійсно захищають права студентів. Клас!
Враження про Чернівці. Унікальне місто, де лише в історичному центрі - понад 600 пам'яток архітектри. Вразила гастрокультура, є як недорогі заклади, так і дуже прикольні, атмосферні ресторани. Чернівці - прикордонне місто, до кордону з Румунією - всього 40 кілометрів і це позитивно впливає на розвиток міста. Тут є все необхідне для комфортного проживання студентів", - зазначили ведучі.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.