Кореспондентка molbuk.ua побувала у двох – на вулиці Руській та поблизу стадіону "Буковина".
Ранок, 09:00. У наметі, що на вулиці Головній, вже сидять кілька людей. Тут можна зігрітися, випити чаю, скористатися інтернетом. У наметі тепло.
Прийшли в намет вчитися
Дівчата-близнята Ніколь та Даніель тут від 08:30. Прийшли на дистанційні уроки, бо вдома немає світла.
– Ми вперше тут, привели батьки, бо вдома немає світла. Живемо неподалік, – кажуть пʼятикласниці.
Крім них, тут є ще троє людей. Дистанційно працюють, вчаться та просто прийшли зігрітися. У пункті чергують два рятувальники, які заступили на зміну о 08:00. Розповідають, що на день приходить близько 50 людей. Сьогодні вранці ще не так багато, але до вечора стає набагато більше.
– Я тут уже вдруге, – каже 18-річний студент Ігор. – Доведеться ще прийти після 19:00, а людей тут буде значно більше. Вдома немає світла, а тут тепло, є інтернет, можна випити чаю. Я вчуся на другому курсі, навчання у нас дистанційне, тому такі пункти дуже рятують.
Люди часто самі приносять продукти
Рятувальники кажуть, що працює намет цілодобово, але переночувати у ньому не можна. Завдяки генераторам і супутниковому інтернету Starlink тут тепло, є інтернет. Також є лежаки та деякі продукти.
– Люди часто самі приносять чай, каву, солодощі й залишають тут. Усіх, хто приходить, записуємо, – каже рятувальник. У мікрорайоні Гравітон "Пункти незламності" сучасніші: там встановили два модульні будинки. У них також тепло, можна зарядити телефон чи попрацювати. Коли я прийшла туди, а це було приблизно о 13:00, там було тільки двоє людей. У цьому пункті є навіть дитячий куточок.
– Я прогулювався тут ввечері. Електроенергію подали вчора всього на кілька годин, телефон не встиг зарядити. А тут дуже зручне розташування для мене, і зараз, коли у нас знову аварійні відключення, вирішив прийти у пункт. Кращої альтернативи, щоб працювати, я поки що не знайшов, – розповідає переселенець з Миколаєва Анатолій.
Рятувальники розповідають, що за добу генератор та теплова пічка споживають приблизно 60 літрів пального.
У пресслужбі ОВА зазначили, що "Пункти незламності" відтепер поділено на три групи. ОВА спільно з ДСНС відповідають за основні, де є генератори, тепло та інтернет.
"Пункти незламності" можна знайти на спеціальній карті.