* На правах реклами
Цього року всі переконалися, що добрий зв’язок та швидкісний інтернет – не забаганка, а реально потрібна і важлива функція. У час, коли необхідно знати, чи почули твої рідні повітряну тривогу, чи дитина вже повернулася зі школи, чи все гаразд із близькими, які на фронті – підключення до мережі рятує. І тепер, мабуть, кожен зрозумів, що обирати потрібно надійного провайдера і ні в якому разі не шкодувати коштів на обладнання. Модем,
роутер, кабелі та різні перехідники для під’єднання служитимуть не один рік. Звісно, часто оператори зв’язку пропонують своє устаткування, але у них воно вартує дорожче, ніж у магазинах, а за якістю – посереднє. Тож, якщо ви хочете, щоб маршрутизатор служив вам довго та безперебійно працював, можна самостійно придбати його. Аби вибір був вдалим, рекомендуємо ознайомитися з наступними правилами.
Wi-Fi роутер (маршрутизатор) – пристрій для безперебійного доступу до інтернету, який об‘єднує смартфони, планшети, ноутбуки, комп‘ютери та інші гаджети до мережі без використання додаткових подовжувачів, дротів та проводів.
П‘ять правил вдалого вибору роутера:
- Перевірте, чи підтримує обладнання протоколи мережі провайдера, послугами якого ви плануєте користуватися. Найчастіше це IP, PPTP, L2TP, PPPoE, IPTV.
- Ознайомтеся з типом WAN-порту. Для домашнього підключення корисними будуть USB 3G, Ethretnet, ADST, SFP.
- Зверніть увагу на діапазон частоти і швидкості, чим він вищий – тим краще.
- Виробництво має значення. Найбільш популярними сьогодні є TP-Link, D-Link, Xiaomi, Huawei, Asus, Ergo, Tenda, Netis, Vinga та інші.
- Визначте, яка кількість антен оптимальна для вашого будинка чи офісу. Маршрутизатори можуть бути обладнані максимум дев‘ятьома антенами. Найбільш затребуваними є чотириантенні вироби (із 2 вбудованими 4G LTE + 2 зовнішні Wi-Fi).
Щоб не переплачувати за обладнання зайві кошти, варто одразу з‘ясувати, які функції повинен підтримувати роутер.
На якій частоті роутера зупинитися?
Щоб гаджет швидко приймав і обробляв інформацію, моментально опрацьовував інтернет-запити, необхідно вибрати оптимальну частоту Wi-Fi. Так,
для домашнього використання підійде три частоти:- 2,4 ГГц. Цей показник підтримується всіма цифровими пристроями, однак при підключенні до мережі 3 і більше гаджетів він перенавантажується і знижує швидкість передачі даних.
- 5 ГГц. Така частота підходить для дротового під’єднання до мережі.
- Дводіапазонний – 2,4 ГГц + 5 ГГц. Ідеальний варіант для сімейного користування. З такою частотою легко працюватимуть кілька гаджетів одночасно, від того швидкість сигналу і час запитів не знижуватимуться.
Чи важко підключити роутер самостійно?
Щоб запустити маршрутизатор, не потрібна допомога сторонніх фахівців, які візьмуть за підключення чималу суму. Аби активувати роутер, потрібно увікнути його в розетку та підключити його до точки доступу (модема) з допомого кабелю Ethertnet.
14-12-2022, 19:48
0
1 464