RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Через тривалі відключення електроенергії буковинці все частіше переходять на користування генераторами.

Кореспондентка "МБ" поцікавилася у буковинців, які користуються генераторами, скільки потрібно для них пального та роботу яких приладів вони можуть забезпечити.



Адіна із села Драниця розповідає, що генератор вони придбали ще до війни. Він на 2 кВт, та обійшовся сім’ї в 300 доларів.

– Генератор наш на бензині. Я б не сказала, що це вигідно. Але за тривалих відключень світла дуже виручає. Ми вмикаємо його по п’ять годин на день, не більше. Залежно від графіка відключень. Живемо в приватному будинку, тож проблем із підключенням генератора в нас не було. Ставимо його в гаражі. Він може забезпечити світло в будинку, телевізор, зарядку гаджетів і навіть міксер. Водопостачання в будинок, духовку і котел генератор вже не тягне, – розповідає жінка.

Чернівчанин Андрій також живе у приватному будинку. Генератор придбав бензиновий на 3кВт.

– Вигідний генератор чи ні, залежить від того, на скільки будуть відключати світло. Якщо його не буде пів дня, то, звісно, невигідний. Якщо ж світло вимикають кілька годин на день, то ще може бути. Я за нього заплатив 620 доларів, він на 3кВт. Купив його на ринку. Генератором можу забезпечити освітлення будинку, роботу комп’ютера, котлові мотори, холодильник. Все потрібне для господарства працює. Проблем з цим немає. Якщо давати на нього сильне навантаження, то він їсть десь 1,2 літра бензину на годину. Якщо давати менше навантаження, то йде десь 0,8-1,0 літр бензину. Ми розмістили його на вулиці. Коли дощ, переносимо в укриття. Найдовше він в мене працював вісім годин, потім я його вимикав на годину і ще на вісім годин вмикав, – каже чоловік.

Чернівчанка Діана БАБІЙ працює у салоні краси. Розповідає, що нещодавно керівництво придбало генератор.

– У нас генератор на 4 кВт. В середньому він бере 1,5 бензину на годину. Його вистачає, щоб забезпечити освітлення, роботу котла, одну плойку, один фен і дві фрези для манікюру. Хотіли ще під’єднати кавомашину, але на неї вже не вистачає світла, – каже Діана.

Буковинка Олена ЯКИМЧУК розповідає, що генератор для них – необхідність. У її приватному будинку немає газу, тож генератор забезпечує роботу електрокотла.

– Коли немає світла, електрокотел теж не працює. В будинку за кілька годин стає дуже холодно. Тож нещодавно син нам подарував генератор. Звичайно, це не надто вигідно, доводиться і за світло платити, і за бензин. Та інших варіантів немає. Генератор в нас на 3,3 кВт. Намагаємося його не перевантажувати. Він забезпечує нам тільки освітлення та тепло. Бойлер та індукційну піч ми не під’єднуємо. На годину в нас йде 0,5 літра бензину.

Чернівчанка Віра ЛИПКА розповідає, що для свого будинку вони з чоловіком також придбали генератор на 5 кВт.

– Бензину він бере багато – 1,5 літра на годину. Ним можемо забезпечити освітлення будинку, роботу двох котлів, два холодильники, морозилку та водний насос. Все потрібне, – каже Віра.

Який генератор обрати для дому

Потрібну потужність генераторів можна розділити на чотири категорії:

До 3 кВт — підходять для освітлення дачі або підключення побутових приладів. Можна одночасно використовувати холодильник і насос для води.

До 5 кВт — додатково можна підключити ще і телевізор, комп'ютер. Таких показників вистачить, щоб приготувати обід на електроплиті.

До 7 кВт — підійде для великих будинків, де є електроопалення, бойлер, кондиціонер. Такі моделі також підходять для комерційних підприємств.

Від 10 кВт — професійні агрегати, призначені для великих підприємств, виробничих цехів.

Бензин, дизель чи газ?

Бензинові генератори підходять для побутового користування. Вони компактні, малошумні і доступні за ціною.

Дизельні генератори ефективні для більших навантажень. Розраховані для регулярного і тривалого використання. Час безперервної роботи — 10 годин.

Двопаливні генератори можуть функціонувати і на газі, і на бензині. Такі моделі більш універсальні та безпечні в експлуатації. Здатні пропрацювати до 20 годин без дозаправлення. Найчастіше газ використовується як основне джерело.

Інверторні генератори — сучасні пристрої, що здатні працювати у режимі видачі чистої напруги без перепадів і стрибків. Вони вигідні економною витратою палива, малошумною роботою та екологічністю.

Скільки коштують генератори для дому

Найдешевший бензиновий генератор можна знайти за 10-12 тис. грн.

Ціна на безшумний бензиновий генератор може сягати до 130 тис. грн. Середня вартість такого генератора варіюється на ринку від 18 до 40 тис. грн.

Найдешевший дизельний генератор обійдеться у 50 тис. грн. Ціна на найпопулярніші моделі дизельних генераторів – від 60 до 85 тис. грн.

Правила користування

Неправильне використання генератора вже спричинило кілька трагічних випадків в Україні. Тому ДСНС радить:

- купуйте тільки сертифіковану продукцію та тільки в ліцензованих точках продажу та дотримуйтесь інструкцій виробника;

- генератори та пальне повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів;

- тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та інших опадів. Дотик до мокрого генератора може призвести до ураження струмом;

- перед заправкою дайте генератору охолонути: пальне, розлите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути;

- встановіть у приміщенні детектори чадного газу;

- обов'язково придбайте вогнегасник та тримайте його поряд.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
4-12-2022, 17:16
Коментарів 0 Переглядів 5 120

Теги -

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"

Командир наголосив захисникам, що пишається їхніми потужними результатами на полі бою
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.