RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Через тривалі відключення електроенергії буковинці все частіше переходять на користування генераторами.

Кореспондентка "МБ" поцікавилася у буковинців, які користуються генераторами, скільки потрібно для них пального та роботу яких приладів вони можуть забезпечити.



Адіна із села Драниця розповідає, що генератор вони придбали ще до війни. Він на 2 кВт, та обійшовся сім’ї в 300 доларів.

– Генератор наш на бензині. Я б не сказала, що це вигідно. Але за тривалих відключень світла дуже виручає. Ми вмикаємо його по п’ять годин на день, не більше. Залежно від графіка відключень. Живемо в приватному будинку, тож проблем із підключенням генератора в нас не було. Ставимо його в гаражі. Він може забезпечити світло в будинку, телевізор, зарядку гаджетів і навіть міксер. Водопостачання в будинок, духовку і котел генератор вже не тягне, – розповідає жінка.

Чернівчанин Андрій також живе у приватному будинку. Генератор придбав бензиновий на 3кВт.

– Вигідний генератор чи ні, залежить від того, на скільки будуть відключати світло. Якщо його не буде пів дня, то, звісно, невигідний. Якщо ж світло вимикають кілька годин на день, то ще може бути. Я за нього заплатив 620 доларів, він на 3кВт. Купив його на ринку. Генератором можу забезпечити освітлення будинку, роботу комп’ютера, котлові мотори, холодильник. Все потрібне для господарства працює. Проблем з цим немає. Якщо давати на нього сильне навантаження, то він їсть десь 1,2 літра бензину на годину. Якщо давати менше навантаження, то йде десь 0,8-1,0 літр бензину. Ми розмістили його на вулиці. Коли дощ, переносимо в укриття. Найдовше він в мене працював вісім годин, потім я його вимикав на годину і ще на вісім годин вмикав, – каже чоловік.

Чернівчанка Діана БАБІЙ працює у салоні краси. Розповідає, що нещодавно керівництво придбало генератор.

– У нас генератор на 4 кВт. В середньому він бере 1,5 бензину на годину. Його вистачає, щоб забезпечити освітлення, роботу котла, одну плойку, один фен і дві фрези для манікюру. Хотіли ще під’єднати кавомашину, але на неї вже не вистачає світла, – каже Діана.

Буковинка Олена ЯКИМЧУК розповідає, що генератор для них – необхідність. У її приватному будинку немає газу, тож генератор забезпечує роботу електрокотла.

– Коли немає світла, електрокотел теж не працює. В будинку за кілька годин стає дуже холодно. Тож нещодавно син нам подарував генератор. Звичайно, це не надто вигідно, доводиться і за світло платити, і за бензин. Та інших варіантів немає. Генератор в нас на 3,3 кВт. Намагаємося його не перевантажувати. Він забезпечує нам тільки освітлення та тепло. Бойлер та індукційну піч ми не під’єднуємо. На годину в нас йде 0,5 літра бензину.

Чернівчанка Віра ЛИПКА розповідає, що для свого будинку вони з чоловіком також придбали генератор на 5 кВт.

– Бензину він бере багато – 1,5 літра на годину. Ним можемо забезпечити освітлення будинку, роботу двох котлів, два холодильники, морозилку та водний насос. Все потрібне, – каже Віра.

Який генератор обрати для дому

Потрібну потужність генераторів можна розділити на чотири категорії:

До 3 кВт — підходять для освітлення дачі або підключення побутових приладів. Можна одночасно використовувати холодильник і насос для води.

До 5 кВт — додатково можна підключити ще і телевізор, комп'ютер. Таких показників вистачить, щоб приготувати обід на електроплиті.

До 7 кВт — підійде для великих будинків, де є електроопалення, бойлер, кондиціонер. Такі моделі також підходять для комерційних підприємств.

Від 10 кВт — професійні агрегати, призначені для великих підприємств, виробничих цехів.

Бензин, дизель чи газ?

Бензинові генератори підходять для побутового користування. Вони компактні, малошумні і доступні за ціною.

Дизельні генератори ефективні для більших навантажень. Розраховані для регулярного і тривалого використання. Час безперервної роботи — 10 годин.

Двопаливні генератори можуть функціонувати і на газі, і на бензині. Такі моделі більш універсальні та безпечні в експлуатації. Здатні пропрацювати до 20 годин без дозаправлення. Найчастіше газ використовується як основне джерело.

Інверторні генератори — сучасні пристрої, що здатні працювати у режимі видачі чистої напруги без перепадів і стрибків. Вони вигідні економною витратою палива, малошумною роботою та екологічністю.

Скільки коштують генератори для дому

Найдешевший бензиновий генератор можна знайти за 10-12 тис. грн.

Ціна на безшумний бензиновий генератор може сягати до 130 тис. грн. Середня вартість такого генератора варіюється на ринку від 18 до 40 тис. грн.

Найдешевший дизельний генератор обійдеться у 50 тис. грн. Ціна на найпопулярніші моделі дизельних генераторів – від 60 до 85 тис. грн.

Правила користування

Неправильне використання генератора вже спричинило кілька трагічних випадків в Україні. Тому ДСНС радить:

- купуйте тільки сертифіковану продукцію та тільки в ліцензованих точках продажу та дотримуйтесь інструкцій виробника;

- генератори та пальне повинні використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше шести метрів від вікон, дверей та гаражів;

- тримайте генератор сухим, захищайте від дощу та інших опадів. Дотик до мокрого генератора може призвести до ураження струмом;

- перед заправкою дайте генератору охолонути: пальне, розлите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути;

- встановіть у приміщенні детектори чадного газу;

- обов'язково придбайте вогнегасник та тримайте його поряд.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Редактор: Аліна Книжник
4-12-2022, 17:16
Коментарів 0 Переглядів 5 098

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі
Представлені ексклюзивні речі та історії людей, які пережили тоталітарну систему.


Користуймося, але безпечно. Блог Юлії Пацаранюк
До того, що Чернівці в години знеструмлень перетворюються на вулик, який гуде генераторами, ми вже звикли.
Хто кому виставляє червоні лінії?Блог Ярослава Волощука
Вовочка знову заспівав свою стареньку пісеньку про свої залізні яйця у виді "орешніка".
ВІДЕО Переглянути все відео

Індивідуальний підхід, комфортність перебування в магазині, великий вибір товару (на всі смаки й гаманці), регулярне його оновлення, а також бонуси для клієнтів і стали виявом беззаперечної довіри до бренду "Оптика Люксор".

І минулого, і цього року компанія Bosch Car Service "Тандем" перемогла в конкурсі "Народний бренд" у номінації "Автосервіси". Цьогоріч перемогу в цьому конкурсі здобула ще й автомийка "Тандем".

Перемога знову! У 2024 році туристичний комплекс "Аква Плюс", розташований у с. Кам’яна поблизу Чернівців, отримав визнання як найкраща база відпочинку в регіоні в межах престижного конкурсу "Народний Бренд".