– Попереднє керівництво в Оршівцях планувало збудувати такий завод, сказав він. – Зараз трохи змінилася ситуація. Новоселицький елеватор запустили в роботу, там закуповують товарне зерно від населення. На нещодавній нараді керівництво області висунуло вимоги, щоби на цьому елеваторі також був насіннєвий завод, який би переробляв насіння сільськогосподарських культур. Процедура створення цього заводу складна, це пов’язано з коштами. Колись насіннєвий завод на Буковині був у господарстві імені Суворова на Новоселиччині. Тепер на базі того обладнання планується створити насіннєвий завод.
Наразі Буковина має 12 виробників насіння, з них п’ять – елітного, інші – репродукційного насіння. А насіннєвого заводу в області немає. На заводі не вирощують, а лише готують посівний матеріал – калібрують його за розміром, обробляють, упаковують тощо. В Україні таких заводів 60. Через відсутність місцевого заводу потерпають насамперед сільськогосподарські підприємства.
– Є проблеми, скажімо, з насінням кукурудзи, – розповів С. Кравецький. – В області ніде виготовляти насіння, бо кукурудза – це особлива культура. Щоб отримати насіння, качани потрібно відтеребити, відкалібрувати зерна, досушити, затарити… Зараз місцеві господарства користуються послугами переробників насіння з Тернопільщини. Виникають проблеми. Зокрема в господарстві "Україна" Заставнівського району дали нормальні качани, а отримали насіння погане, з низьким сходженням.
29-04-2010, 13:15
0
2 766