З Києва знову пішов у світ сигнал, що Україна нестабільна, а від її політиків можна сподіватися будь-чого, вважає Марцін Войцеховський, публіцист найавторитетнішої польської газети "Виборча". Останні кроки нової влади - це найгірший сценарій для країни, яка шукає свого місця на геополітичній карті Європи.
На думку експерта, чергова правляча верхівка над Дніпром вважає країну своєю власністю, a не спільним багатством її громадян.
Жоден з дотеперішніх урядів у Києві не зважився на реформи. І правляча після помаранчевої революції верхівка змарнувала шанс для модернізації країни і інтеграцію України з Заходом, вважає Марцін Войцеховський.
Новий президент Віктор Янукович серйозно перехилив політичні терези в бік Росії, щоб покінчити з політикою свого попередника Віктора Ющенка і подолати жахливу економічну кризу. Команда Януковича робить ставку на відродженні металургії і хімічної промисловості, для яких потрібен дешевший газ з Росії.
Знову доля України залежатиме від олігархів, які контролюють важку індустрію. Навіть якщо завдяки цьому зменшиться безробіття і виросте зарплата, то залишаться гігантські, застарілі заводи, з якими в майбутньому буде ще більше проблем.
Янукович ні від кого не отримав би таких легких грошей, як від Росії. Мінародний валютний фонд допомагає, але й вимагає реформ. Так само і Євросоюз.
Експерт припускає, що правляча верхівка у Києві, напевно, сподівається на те, що в майбутньому економічна ситуація в країні покращиться настільки, що Україна відійде від Росії. Але не враховує того, що рішення про продовження перебування російського флоту у Криму і економічні поступки можуть закінчитися громадянським вибухом, який знову спаралізує країну.
Екс-прем"єр-міністр і лідерка опозиції Юлія Тимошенко - ще два місяці тому загнана в тінь після програних президентських виборах - отримала бажаний привід для нової кампанії перед наступними парламентськими виборами через два роки. Україна знову зануриться у суперечки і тотальну війну.
У такій атмосфері важко буде витягувати країну з економічної кризи. Важко буде також інтегруватися з ЄС, що декларують всі поважні політичні сили над Дніпром. Життя засвідчило, що за запевненнями політиків у Києві про європейську інтеграцію не стоять дії.
Україна може уподібнитися до сусідньої Білорусі, резюмує польський експерт. Економічно Білорусь настільки залежна від Росії, до такої міри перейняла іі стандарти, що не може вийти на повну самостійність.
28-04-2010, 12:29
0
1 910