RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


У Чернівцях мешканці багатостраждального мікрорайону Калічанка скаржаться на чергові порушення з боку перевізника ПП "Багіра", який має забезпечувати громадські перевезення у цьому районі. Йдеться, зокрема, про роботу маршруток №10 та 10А.

За словами мешканців, у вихідні, особливо в неділю, після обіду маршруток на Калічанці неможливо дочекатися. Про це йдеться у вайбер-групі Калічанка спільнота, пише molbuk.ua



"В неділю тільки до обіду, 13-30 останній рейс із Садків. По факту 10-а на трекері нема, і це вже не перший тиждень. Мені на 20-00 на роботу і я буду іти пішки", - пишуть мешканці Калічанки.

Люди почали просити депутата Чернівецької районної ради, який опікується мікрорайоном, Дмитра Стояна, допомогти змінити недобросовісного перевізника.

"Чи не можна звернутись до мерії з заявою від мешканців району про обслуговування маршруту комунальним транспортом? І можливістю продовжити маршрут, а то складається враження, що 10 обслуговує тільки Калинку, а на район перевізнику байдуже",

"Допоможіть не тільки мешканцям Калічанки, але й працівникам, які працюють у цьому районі, з транспортною логістикою. А саме - позбутися незрозумілого недоперевізника", - просять люди.

Тим часом власниця фірми-перевізника Павліна Храпчинська пояснює зменшення кількості рейсів у вихідні тим, що в цей період менше пасажирів, тож перевезення стають збитковими.

"За законом автобільного транспорту при спаді потоку пасажирів, - а в неділю так є, - перевізник має право звертатися до департаменту про зміну графіка. Що я і зробила саме по неділі", - пояснила у вайбер-групі минулого тижня Павліна Храпчинська.

Це людей невимовно обурило.

"Згідно графіку, затвердженого при конкурсі, у неділю такий же день, як і в будь-який інший. І графік руху не повинен відрізнятись. Чим водії аргументують, що їдуть до 13-30? У них на руках є затверджений департаментом транспорту графік, в якому пише, що в неділю вони їдуть до 13-30?" - запитують пасажири.

Після цього Дмитро Стоян направив до мерії депутатський запит щодо недотримання перевізником графіка та умов договору. Пізніше він оприлюднив відповідь департаменту транспорту ЧМР на свій запит. У ньому йдеться, що перевізник надсилала до департаменту зміни графіку на неділю, але там ці графіки не погодили.

"Тож те, що після 13.30 автобус на маршрут не виходив, - порушення умов договору", - наголосив Дмитро Стоян.



Проте, нарікають калічанківці, безлад із перевезеннями триває й далі.

"Вони не дотримуються графiку, i все одно субота і недiля - це як проклятi днi. Нi виїхати, нi приїxати. Плювати вона хотiла на тих, хто працює в суботу та недiлю", - пишуть люди.

Проблеми з добиранням із мікрорайону є і в понеділок.

"Як згадаю: на пари запізнююся, приїжджає в понеділок 10а, а всі люди уже одне в одного на голові... Уже, дякувати Богові, дітей маю, за 9 років нічого не змінилось. Побув трохи нормальний перевізник, і то його зняли. І від Калинівського ринку не залежали, їздив кожних 15хв. А це просто капут... Чесно, не пам'ятаю, коли востаннє їхала 10. Ходжу пішки, але це тепер, бо ще тепло, а потім? А люди, яким на роботу... Вічна проблема - перевізник..."

Перевізник - ПП "Багіра" - також пояснює це зменшенням пасажиропотоку через вихідний день на Калинівському ринку.

"Калинівський не працює, приблизно не їдуть на роботу від 400 до 600 осіб", - зазначила Павліна Храпчинська.

Чернівчани вже роками нарікають на перевізника ПП "Багіра". Петицію про зміну перевізника на маршрутах 10 та 10А реєстрували ще на початку 2017-го року.

Раніше повідомлялося, що у вересні торік ПП "Багіра" стала переможцем на 4 автобусних маршрутах.

У 2018 році мешканці Калічанки пікетували на переході біля Калинівського ринку, вимагаючи покращити якість перевезень. Зокрема, маршрутка №10, за їхніми словами, їздила рідко та не за графіком.

Тривалий час перевізник ПП “Багіра” взагалі відмовився обслуговувати пасажирів Калічанки. 5-тисячний район практично залишився без громадського транспорту, тому жителі змушені були добиратися маршруткою, яка курсувала раз на годину.

У 2019 році департамент ЖКГ змінив перевізника на автобусних маршрутах №10 та 10А , не продовживши договір із перевізником ПП "Багіра" "у зв’язку із неякісним наданням послуг та численними скаргами мешканців мікрорайону "Калічанка" на цього перевізника".

Натомість тоді уклали тимчасовий договір із підприємцем Бойко О.Ю. , який мав забезпечити рух двох автобусів на маршруті №10 та двох - на №10А згідно погоджених розкладів руху.

Раніше міський голова Роман Клічук запевнив, що у Чернівцях на ринку перевезень пасажирів у маршрутках залишаться лише ті перевізники, які зможуть надавати якісний сервіс. Інші ж із цього ринку підуть, їх замінить комунальний транспорт, кількість якого буде поступово зростати.

Як відомо, з 15 серпня проїзд у маршрутках Чернівців подорожчав до 14 гривень.

Проте якість перевезень при цьому не покращилася, нарікають чернівчани.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
13-11-2022, 17:09
Коментарів 0 Переглядів 3 251


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.