RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » «Хотіли, щоби діти почувалися тут як удома»: як у дитсадку Чернівців зробили зручне укриття - фото


У дитсадку №53 в Чернівцях для діток облаштували комфортне додаткове укриття. Воно таке гарне, що не кожен у своєму будинку може похвалитися такими ремонтами. Коштувало це, щоправда, чималих грошей – понад сто тисяч гривень. Частину виділили з міського бюджету, решта – спонсорська батьківська допомога.

Про це йдеться у публікації "МБ" від 27 жовтня, пише molbuk.ua



"Робити все довелося з нуля"

Ще з початку війни в цоколі облаштували для кожної групи окреме приміщення під укриття (загалом у закладі – 6 груп, 205 діток). Проте всі вони розташовані в харчоблоку.









Нове ж укриття стало додатковим, його облаштували всім необхідним. Площа укриття – майже 30 квадратів, воно розраховане на близько пів сотні діток. Тут під час тривог вихователі з малечею граються, їдять, організовують денний сон і навіть демонструють лялькові вистави.







У "шелтері" є вентиляція, санвузол із білесенькою сантехнікою та бойлером з теплою водою, освітлення, Wi-Fi - мережа. Не кажучи вже про такі речі, як підвісна стеля, стіни, покриті інтер’єрним лаком на водній основі, акуратна плитка на підлозі, металопластикові двері та вікно (його наразі щільно заклали мішками з піском). Встановлені віконні жалюзі й жалюзі-ширма, яку можна за бажанням розсувати, щоби створити відокремлений простір. Усе новеньке, блискуче, гарне.






Така робота вартувала не лише грошей, а й неабияких зусиль усіх працівників закладу, зізнається директорка дитсадка №53 Орися Мойсюк. Адже ще два місяці тому приміщення використовувалося як підсобне, де зберігалися будівельні матеріали, інструменти. Тобто облаштовувати тут затишне укриття довелося практично з нуля.

Так виглядало укриття до ремонту













"Ми не мали коштів на ремонт, – розповідає Орися Іллівна. – Але згідно з постановою уряду, з’явилася можливість зробити додаткове укриття. Тож ми цією можливістю скористалися. Нам виділили кошти з бюджету, підрядна організація розробила кошторис. Звичайно, зважаючи на те, що укриття потребувало більше коштів, ніж виділили з бюджету, звернулися по допомогу до батьків. Усі радо відгукнулися. Причому не лише місцеві родини, а й вимушено переселені. До прикладу, активно допомагала сім’я з Волновахи (Донеччина), хоча ми й відмовлялися, адже вони й так стільки пережили. Відчувалася велика підтримка з боку батьків, за що ми їм дуже вдячні".

Товщина стін – більш ніж пів метра

Роботи було чимало, провадить директорка закладу.

"Через це приміщення проходила каналізаційна мережа, завдяки якій майстер зміг провести монтаж труб для водовідведення з майбутнього санвузла. Крім того, приміщення потребувало потужного стінового вентилятора.

Найважливішим було змонтувати кабіну санвузла, адже під час тривоги вихователі змушені були брати дітей і підніматися до вбиральні групи на першому поверсі, що ризиковано. На це витратили батьківські кошти.

"Вирішили зробити все якісно, на роки, щоби не довелося потім ще щось ремонтувати або переробляти, – провадить Орися Іллівна. – Стіни накривали ґрунтовкою "бетон-контакт". Майстер запропонував виконати на вже пофарбованих стінах фактурну штукатурку, яку потім покрили інтер’єрним лаком на водній основі. Тепер їх можна мити, витирати від пилюки.



м
[center]








Також замовили дошки для виготовлення лавок, щоби дітки мали на чому сидіти під час перебування в укритті. Наразі вартість одного дитячого стільчика – 500 гривень, і придбати таку велику кількість стільців у нас немає змоги. Дошки самі пофарбували та змонтували".



А щоби батьки під час повітряної тривоги не хвилювалися, як там їхні дітки, і вихователі могли з ними підтримувати контакт, в укриття провели інтернет.

У закладі поки що не ввімкнули опалення. Проте в укритті за потреби вмикають теплову гармату або інфрачервоний обігрівач, завдяки чому там стає тепло за кілька хвилин. На підлогу стелять товсті поролонові матраци, є додатково подушки, ковдри. Дітки спокійно можуть спати тут під час обіднього сну, якщо тривога триває довго. Після перемоги тут планують облаштувати кабінет для спеціалістів.

"Ми мали величезне бажання зробити це приміщення наближеним до домашнього, щоби дітки не відчували дискомфорту чи страху, коли будуть перебувати в ньому. Щоб їм тут було затишно. Сподіваюся, нам це вдалося завдяки спільним зусиллям батьків, працівників закладу, влади, підрядника. Часто малюки, заходячи в укриття, вигукують: "У мене вдома такого немає!" А дехто запитує: "А де кухня? А де холодильник?" – усміхається Орися Мойсюк.



Як розповіла очільниця управління освіти міськради Ірина Ткачук, наразі укриттями забезпечені практично всі школи та дитсадки. З 59 садочків працюють 52, ще чотири приймають внутрішньо переміщених осіб.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
Редактор: Галина Олійник
30-10-2022, 09:36
Коментарів 3 Переглядів 3 202

Hаписав: Чернівчанин, Коментарів: 0, Новин: 0, 30 жовтня 2022 12:50
В новині:
Якщо ситуація у країні підігріється, бо відомо що Іран має поставити раші нові безпілотники і ракети. Укриття можуть повторно перевіряти і кваліфікувати як бомбосховища І та ІІ рівня захисту. А багато укриттів міста не відповідають жодним вимогам до бомбосховища. Для чого міська влада обманює людей?
2000 кг/ м.кв. витримує чотирьох поверхова споруда - три поверхи та підвал. При умові що стіни цегляні чи залізобетон. Товщина стін в укритті 0,4-0,5 м. При умові що ці стіни розташовані одна від одної не далі, ніж 5 м.
Таке укриття майже відповідає вимогам до бомбосховища І рівня захисту.
Решта кімнати без вікон, які розташовані у центрі приміщень, тобто виконується правило двох стін. Відповідають бомбосховищам ІІ рівня захисту.
Якщо пройтися і справедливо оцінити всі укриття шкіл та садочків, то половина з них не відповідає жодному рівню захисту.
Протирадіаційні укриття це річ хороша.
Майже всі вони відповідають вимогам до бомбосховища ІІ рівня захисту.
І тільки деякі вимогам до бомбосховища І рівня захисту.
Бомбосховища І рівня захисту, це сховища які можуть витримати пряме попадання 100 кг. бомби, чи 1300 кг. ракети.
Бомбосховища ІІ рівня захисту можуть захистити від ударної хвилі, осколків, та наслідків вибуху. Вони не витримають прямого попадання.

Hаписав: Батьки, Коментарів: 0, Новин: 0, 30 жовтня 2022 17:00
В новині:
ДОН разом з ОТГ вчинили дуже підло по відношенню до батьків та учнів, які дійсно мають бажання йти олімпіади.
Спочатку літом роздали дозволи усім хто хотів. Коли полетіли ракети, оговталися бо зрозуміли помилки. Дистанційка тому доказ.
А тепер у школи, де укриття не відповідають вимогам безпеки зганяють учнів на олімпіади. А головне міська влада заспокоює тим що 10 млн. потратили на укриття.
Ви батьків за останніх ідіотів маєте???
Не знаємо міру вини міської влади, але ДОН та ОТГ треба сто відсотків судити за законами військового часу.
Бо з громад подібні скарги.
А щодо конкурсу краси укриттів, частина яких по мірі вимог не є жодними укриттями - це друга розмова.

Hаписав: Чернівчани, Коментарів: 0, Новин: 0, 30 жовтня 2022 18:35
В новині:
Протирадіаційні укриття 100% відповідають вимогам до бомбосховища ІІ категорії. Частина з них вимогам до бомбосховища І категорії. Тобто, І категорії одноразову атаку витримають.
Наші чиновники нехай не ламають з себе Ваньку Дурака.
Ви по всій суворості закону мали право пускати 1 вересня учнів в школи без письмового дозволу батьків, тільки там де були укриття до початку війни.
Ви дозволи від батьків взяли?
Ні. Бо справа у грошах, престижах і репутації.
І якби не ракетні атаки, то все могло і далі залишитися без уваги.
Чиновникам байдужі життя дітей. А з думкою батьків вони взагалі не звикли рахуватися.


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.