На Буковині триває набір у добровольчі формування територіальних громад.
Про це повідомили у Чернівецькій ОВА, пише molbuk.ua
"Для посилення оборонних спроможностей, захисту мирного населення від можливих ворожих диверсій громадяни можуть створити добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ). Долучитись до таких добровольчих формувань можна й в області", – повідомила ОВА.
Що це таке, чим займатиметься, хто та як може туди потрапити, йдеться у публікації "МБ" від 20 жовтня/
З добровольцями укладають контракт
Добровольчі формування територіальних громад – це воєнізовані підрозділи, сформовані добровольцями, які живуть на території громади. Не варто плутати їх із підрозділами сил тероборони ЗСУ.
"Образно кажучи, це такий майже партизанський загін, – пояснює ветеран війни в Афганістані, т.в.о. начальника групи по роботі з добровольчими формуваннями Леонід Юрчук. – Візьмемо за приклад протидію таких загонів у тимчасово окупованому Мелітополі. Там ця робота на дуже високому рівні. Спочатку територіальна громада визначає собі керівника добровольчого формування. Це людина, яка має військовий, бойовий досвід і може керувати певним підрозділом. У нас в області затвердили вже п’ятьох керівників ДФТГ. Затверджують їх у Києві".
Приєднатися до ДФТГ може кожен віком від 18 років, хто живе на території громади і не має судимостей. Для цього потрібно пройти медичний, професійний та психологічний відбір і укласти контракт добровольця.
Контракт укладають на рік. Його потім можна продовжити або ж за певних обставин розірвати. Після укладення контракту видають посвідчення. Хто саме має забезпечити членів формування усім необхідним (одягом, озброєнням) – громада чи держава – наразі вирішують.
Членам ДФТГ не потрібно залишати основне місце роботи.
"Не йдеться про звільнення з роботи. Люди собі працюють на своїх основних посадах і отримують зарплатню", – каже Л. Юрчук.
"Усьому навчать, головне – бажання"
Служити можуть і жінки.
"До прикладу, у нас є такий напрямок як медицина. У тих же сільських амбулаторіях потрібні медпрацівники, які б могли надавати першу медичну допомогу. Якщо не маєте відповідних знань – навчать. Ми співпрацюємо з кафедрою медицини катастроф БДМУ, вони проводять курси бойових медиків. Наприкінці здається іспит. Тим, хто його склав, вручають сертифікат".
Підрозділи добровольчих формувань виконують завдання: охорони об’єктів (школи, лікарні, адмінбудівлі); боротьби з диверсантами; протидії інформаційним операціям агресора; участі в обороні території.
"Наголошуємо, що добровольчі формування працюють виключно на території своєї громади. Їх не залучають до участі в бойових діях на територіях інших областей. У найгіршому випадку, якби ворог вже був на підступах до Буковини, їх можуть перекинути на перехоплення в сусідню область", – каже Леонід Юрчук.
Для виконання завдань тероборони добровольці проходять навчання, отримують штатну зброю, мають право використовувати особисту мисливську зброю та набої до неї.
"Не обов’язково мати військовий чи бойовий досвід. Головне – бажання. Ми всього навчимо, – запевняє Леонід Юрчук. – Будемо відпрацьовувати навички зі стрільби на полігонах, інженерної підготовки (риття окопів, бліндажів), основи тактичної медицини. До прикладу, я є учасником бойових дій в Афганістані. У нас в області таких, як я, кілька тисяч. Тобто це люди, яким на сьогодні вже давно за 50, але у них є бойовий досвід, вони можуть чогось навчити", – пояснює Леонід Юрчук.
Наразі триває комплектування ДФТГ у Кострижівській, Кадубовецькій, Веренчанській, Хотинській, Новодністровській, Чернівецькій та Вікнянській територіальних громадах.
Куди звертатися:
До голів територіальних громад або за телефоном: 050-748-68-67
Які документи потрібні:
-довідка про несудимість;
-дозвіл на носіння зброї.
Усі довідки зараз видають безкоштовно.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |