Знятий на Буковині фільм режисера з Чернівців Дмитра Сухолиткого-Собчука "Памфір", який здобув шалений успіх у Каннах, покажуть у понад десяти країнах світу. Також із листопада фільм "запустять" у майже сотні кінотеатрів Франції.
Про це йдеться на офіційній сторінці фільму Pamfir, пише molbuk.ua
"Відома паризька компанія Indie Sales продала кіно для прокату у Канаду, Італію, Польщу, Швейцарію, Грецію, Індонезію, Словаччину та країни Балтії. Французький дистриб'ютор фільму компанія Condor Distribution випустить фільм у майже сотні кінотеатрів Франції з 2 листопада після великого туру з режисером по країні", - йдеться у повідомленні.
Що відомо про фільм "Памфір":
Повнометражний ігровий фільм Памфір — один із 23 ігрових фільмів, які відібрали до участі в 54-му "Двотижневику режисерів", паралельній програмі 75-го Каннського кінофестивалю. Програмери фестивалю обрали учасників з-поміж 2500 заявок з різних країн світу.
Стрічка створена у копродукції України, Франції, Польщі, Чилі, в партнерстві з Німеччиною та Люксембургом.
У 2019 році "Памфір" став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно та отримав підтримку Польського інституту кіно (PISF). Розвиток проєкту здійснювався за підтримки Українського культурного фонду та за сприяння Чернівецької обласної військової адміністрації.
Після шаленого успіху прем’єри в Каннах на тлі війни в Україні "Памфір" отримав спецвідзнаку на київському кінофестивалі "Молодість" та отримав шість номінацій на Національну кінопремію "Кіноколо".
Вихід стрічки в український прокат запланований на 2023 рік.
Картину знімали в Карпатах та на Буковині з жовтня 2020 року. Унікальні локації були знайдені у більш ніж десяти населених пунктах Чернівецької та Івано-Франківської областей.
У фільмі події відбуваються напередодні традиційної переберії на свято Маланки, яке відзначають 13 січня.
У жовтні з’явився офіційний трейлер до фільму:
Що відомо про режисера фільму:
Дмитро Михайлович Сухолиткий-Собчук - український сценарист, режисер. Член Української кіноакадемії (2017) та Європейської кіноакадемії (2018), Української гільдії режисерів. Народився 23 березня 1983 року в Умані. Закінчив Чернівецький політехнічний технікум за фахом архітектор.
На філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету отримав ступінь бакалавра. Працював художником в кінотеатрі, оператором на телебаченні, ведучим на радіо.
2013 року закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка- Карого, за спеціальністю режисура художнього фільму, майстерня Михайла Іллєнка. Студентські короткометражні фільми отримували нагороди на міжнародних фестивалях. Переможець конкурсу “Коронація Слова 2011" в номінації найкращий сценарій.
Засновник та організатор сценарної платформи "Terrarium".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.