Фото з фб-сторінки Олексія Каспрука
Чернівчани вражені ціною на яйця, яка зростає шаленими темпами. До прикладу, депутат Чернівецької міськради, ексмер Чернівців Олексій Каспрук висловив здивування з приводу того, що вартість курячих яєць у місті "злетіла" вже до 7,5 гривень за штуку.
Про це Олексій Каспрук
написав на своїй фб-сторінці, пише molbuk.ua
Зокрема, за такою ціною яйця продають у мережевих магазинах міста.
"Економіка воєнного часу... Яйце по 7,5 в Чернівцях... Зростання ціни в 10 разів за кілька місяців... Де кури? Де яйця? Що мають їсти малозабезпечені? Яке це має відношення до війни? Чому це впливає на виживання українців в тилу? Як це впливає на забезпечення фронту харчами? Я чітко розумію, що не так. Давайте обміняємося думками?" - закликає депутат у дописі.
Подекуди яйця взагалі неможливо придбати. Зокрема, в одному з великих супермаркетів кореспондентка molbuk.ua не змогла придбати яйця наприкінці дня, хоча раніше їх завжди було в достатку. Виявилося - усі розібрали.
При цьому ціни продовжують зростати - ще кілька днів тому їх можна було придбати по 6,5 гривень за штуку.
У коментарях читачі обговорюють "харчову" проблему:
"Сьогодні в магазині "Нива" стикнувся з тією ж проблемою",
"Ну не в 10...в 4,1. Але це, звичайно, жесть..."
"Це жах... Бідні люди, які мають малих дітей, пенсіонери з пенсією в 2000грн..."
"Чесно кажучи, це перебір. У країнах ЄС можна знайти дешевше яйця"
"В Італії, до прикладу, від 1.50 євро до 2.50 євро", - пишуть у коментарях.
Як ідеться у
статті Європейської правди, у Мінагрополітики кажуть, що на зростання цін вплинуло скорочення пропозиції через війну. Припинили роботу або скоротили виробництво Дмитрівська птахофабрика на Донеччині та філія Богодухівської птахофабрики на Харківщині.
Крім того, на тимчасово окупованій території опинився птахокомплекс "Чорнобаївський" (входить в "Авангард", Херсонщина). Він був одним з найбільших виробників яєць в Україні, кажуть у Союзі птахівників України.
"Авангард" втратив поголів’я курей та потужності і в інших областях.
"На окупованих територіях залишилося ще кілька потужних виробників, інші перебувають на лінії бойових дій або постраждали на деокупованих територіях. За нашими підрахунками, внаслідок цього втрачено близько 20% промислового виробництва яєць", – розповідає директор Союзу птахівників України Сергій Карпенко.
Крім наслідків російської агресії, на вартість яєць вплинули й інші фактори.
Перший – сезонність. Влітку виробництво яєць у домогосподарствах традиційно зростає, тож із збільшенням пропозиції ціни на них падають. Восени – навпаки – зростають.
Другий – економічні проблеми. Через війну зросла вартість виробництва, тому підприємствам довелося позапланово позбуватися поголів’я курей-несучок. Також частково зупинилася інкубація яєць для отримання курчат.
Третій – дороге виробництво. Після деблокади портів ціни на зерно на внутрішньому ринку зросли, а вони формують вартість комбікорму, на яку припадають 65-70% собівартості яйця. Позначилося й коригування офіційного курсу гривні.
Четвертий фактор – логістика. Подорожчання енергоносіїв для промислових споживачів збільшило вартість логістичних витрат.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
16-10-2022, 23:19
0
1 937