Діяльність конвертаційного центру, через який зловмисники встигли перевести у готівку щонайменше 60 мільйонів гривень, виявило та припинило управління податкової міліції ДПА в Чернівецькій області. Наразі податківці вже встановили майже 120 контрагентів, які користувалися послугами цього центру. Про це повідомили 14 квітня у відділі масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області.
Задля збору доказової бази для викриття конвертаційного центру правоохоронцям довелося провести санкціоновані виїмки оригіналів банківських документів, що становлять банківську таємницю та допитати посадових осіб, на чиї прізвища оформлялися фіктивні фірми. Як запевняють псевдо-засновники, до фінансово-господарської діяльності цих підприємств вони не мали ніякого відношення.
Наразі податківці відпрацьовують всіх контрагентів, які впродовж 2007-2009 років користувались послугами центру, проводять роботу з визнання недійсними укладених з клієнтами угод та ретельно перевіряють їх фінансово-господарську діяльність.
За результатами вже проведених планових та позапланових документальних перевірок 7 СГД, зареєстрованих у Чернівецькій області які були задіяні в такій тіньовій схемі, донараховано понад 9 мільйонів гривень та стягнуто понад 2 мільйони гривень до Державного бюджету України. Встановлено майже 120 контрагентів, що користувались послугами "конвертаційного" центру.
За матеріалами управління боротьби з відмиванням доходів, отриманих злочинним шляхом, УПМ ДПА в Чернівецькій області та СВ УБОЗ УМВС України в Чернівецькій області порушили 4 кримінальні справи за ознаками складу злочинів, передбачених частиною 2 статті 205 КК України (Фіктивне підприємництво) та частиною 1 статті 209 КК України (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом). Якщо суд визнає провину шахраїв, за сукупністю санкцій їм загрожує від 3-х до 6-ти років ув’язнення.
За інформацією zik.com.ua
14-04-2010, 10:41
0
3 068