* На правах реклами
Вино може відрізнятися за кольором, смаком та вмістом алкоголю. Навіть вік вина є важливою частиною його властивостей.
Те, що вино – далеко не найміцніший спиртний напій, відомо давно. Це взагалі один із найдавніших спиртних напоїв. Його вік точно не менше чотирьох тисяч років. У ті часи люди ще не спіткали таємниць дистиляції та ректифікації і не вміли отримувати міцних спиртних напоїв.
Якщо ви бачите на етикетці, що вино має міцність 15%, то це означає, що в 100 мл цього напою є 15 мл чистого етилового спирту.
Що таке етиловий спирт і навіщо він у вині?
Виробництво вина вимагає ферментації винограду. Для цього використовуються дріжджі. Дріжджі – це, власне, такі гриби. Вони харчуються цукром. При цьому дріжджі розщеплюють цукру, присутні у винограді, за допомогою ферментів (біологічних каталізаторів), і перетворюють їх на вуглекислий газ та етанол (власне, етиловий спирт). І саме цей процес, який називають ферментацією, робить вино алкогольним напоєм. Цукор розщеплюється не весь. Той, що залишиться, зробить вино солодким.
Етиловий спирт, що знаходиться у вині, має ту ж саму хімічну формулу, що і етиловий спирт, що знаходиться у горілці, коньяку або навіть звичайному кустарному самогоні. Звідки ж тоді відмінності у смаку та дії на організм людини? Чому одні спиртні напої можуть викликати у вас дикий головний біль та похмілля, а інші – ні?
Вся справа у домішках. У ході бродіння вина, в кінцевому продукті виявляються не тільки спирт і цукор, але й різноманітні ароматичні речовини, що знаходяться у плодах винограду. Вино взагалі має вкрай складний хімічний склад, який може включати, крім спирту, до шестисот різних органічних речовин.
Так, у червоному вині може бути близько 83-85% води, 12-15% етилового спирту, а також гліцерин, органічні кислоти, дубильні речовини та фенольні сполуки. Весь цей комплекс речовин і створює неповторний букет смаків і ароматів, що має гарне вино.
Тоді як неякісний етиловий спирт, вигнаний з картоплі, може містити досить вагому частку метилового спирту та сивушних олій, які слід видалити при додатковому очищенні. Природно, що справжнє якісне вино позбавлене цих недоліків.
На жаль, у наш час цілком реально натрапити на сурогат, що містить хімічні ароматизатори та доданий спирт невідомої якості та походження. Будьте обережні та уважні!
Який середній вміст алкоголю у вині?
Вино може мати міцність від 5% до 23%. Середній вміст алкоголю у вині становить близько 12%. Ця кількість може відрізнятись в залежності від сорту.
У червоному вині зазвичай 12-15% етилового спирту.
У білому вині – 5%-14% спирту (у середньому – 10%).
Червоне вино виготовляють із зрілого, насиченого цукром винограду. Більше цукру – більше їжі для дріжджів, більше спирту. А ось на біле вино йде виноград менш зрілий та солодкий. Процес бродіння у разі йде повільніше, вино виходить легшим, освіжаючим.
Джерело —
https://spirt-opt.site/
4-10-2022, 14:27
0
4 263