Ярослав Віцький переїхав до Чернівців із міста Радомишля, що на Житомирщині.
У свої 23 роки хлопець цікавиться коміксами, активно колекціонує та продає їх у місцевій книгарні "Буковинська книга" на вулиці Кобилянської, йдеться в публікації "МБ".
Коміксами цікавився з дитинства
– У Чернівцях я був і до війни. Тут проживала моя мама, тому час від часу приїжджав до неї. Оскільки це місто вже знав, то після початку повномасштабної війни вирішив переїхати сюди, – розповідає Ярослав.
Все життя хлопець цікавився книгами в жанрі фантастики, трилера та детективу. Після закінчення університету він популяризував комікси, адже каже, що це окремий вид мистецтва, який лише набуває популярності в Україні.
– Після приїзду до Чернівців, я натрапив на оголошення цієї книгарні. Тоді керівництво шукало продавця. Запропонував свою кандидатуру та ідею про розширення читацького асортименту – її підтримали. Коміксами я цікавився з дитинства, але серйозно почав колекціонувати перед Новим роком. Хотілося б, щоб у нас цей вид мистецтва був також популярним. Наприклад, як у Франції, де його розповсюдження спонсорує держава на рівні зі звичайною літературою та кінематографією, – зазначає хлопець.
У Чернівцях популярна супергеройська тематика
У колекції Ярослава Віцького є комікси як іноземних компаній, зокрема MARVEL та DC, так і українських. Також читачі полюбляють японські та азійські комікси – манґа.
– Перекладених та ліцензійних коміксів налічується кілька десятків, на пальцях і не перелічиш. Серед підлітків популярні комікси супергеройської тематики, у Чернівцях найбільше купують серію "Бетмен" та японська манґа "Токійські месники". У колекції є мальописи, які передають сьогоднішні події – це "Привид Києва" японського автора, що була створена після початку повномасштабної війни, присвячена подвигам української авіаційної бригади, – зазначає Ярослав.
"Буковинська книга" – це перша книгарня у Чернівцях, яка взялася популяризувати комікси.
– До нас приходять різні відвідувачі. Вони цікавляться не тільки коміксами, а й дитячою, художньою, науковою літературою. Чернівці – цікаві, мені подобається тут. Звісно ж, є контраст порівняно з рідним містом, адже зовсім інша архітектура, – каже Ярослав.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.