* На правах реклами
Правильно підібраний шланг — запорука якісного поливу саду й городу протягом усього сезону. Такий дачний аксесуар стане в пригоді, незалежно від системи водозабезпечення: централізоване постачання, власна свердловина/колодязь з насосом чи зрошення з найближчої водойми. Ключовим критерієм, на який варто звернути увагу, обираючи садовий шланг для поливу, є матеріал. Розглянемо найбільш популярні варіанти.
З чого роблять садові шланги?
Сучасні виробники пропонують вироби з найрізноманітніших матеріалів, кожен з яких має власні переваги та недоліки.
- Гума. Такі моделі відрізняються гнучкістю та довговічністю — за наявності армування слугують понад 10 років. При цьому матеріал практично не піддається скручуванню, заломам. Якісна гума добре витримує вплив сонячних променів, низьких температур. До недоліків можна віднести відносно велику вагу і об’єм.
- ПВХ. Багатошарові моделі з внутрішнім армуванням не схильні до перегинів або розтягування, витримують високий тиск (до 40 бар), не виділяють токсичних речовин. Садовий шланг для поливу в магазині Свердловина можна обрати непрозорий — у цьому випадку ви будете впевнені, що всередині не почнуть рости мікроводорості. Щоб виріб тривалий час відповідав технічним характеристикам, бажано зберігати його за плюсової температури.
- Силікон. Такий шланг поливальний не тріскається, не перегинається, зберігає гнучкість в широкому діапазоні температур (-60…+300). Однак силіконові шланги розраховані на експлуатацію в системах з тиском до 3–4 бар, тому не завжди підходять для садівництва.
- Нейлон. З цього матеріалу виробляють гнучкі, надзвичайно легкі шланги. Проте вони стають крихкими за різкої зміни температур, тривалого впливу холоду чи спеки, через що слугують близько 1–2 років.
- Пластик. Недорогі та дуже легкі вироби, які витримують довгий вплив сонячних променів. Проте матеріал швидко розтріскується у разі виникнення загинань, через що термін служби шланга становить усього лише 1–2 роки.
Додаткові критерії вибору
Також зверніть увагу на вагу виробу, вона залежить від матеріалу та довжини шланга. Врахуйте збільшення маси при наповненні водою. Ці параметри мають значення, якщо поратися з поливом вам доведеться самотужки — що більше важитиме магістраль, тим швидше втомлюватимуться руки.
Перед покупкою перевірте робочий тиск в мережі — поливальні шланги повинні витримувати його з запасом на випадок різких перепадів. Додатково варто виміряти зовнішній діаметр труби, до якої поливальна магістраль буде підключатися. Навіть за умови повної відповідності, з’єднання варто підстрахувати, наприклад, хомутом. Особливо зручні моделі, де надійність стику з трубою забезпечена конструкцією самого шланга.
Обов’язково зверніть увагу на довжину виробу — її має вистачати, аби протягнути магістраль до найвіддаленіших куточків вашого городу. Враховуйте, що при цьому шланг буде прокладений не навпростець, а по наявних доріжках, тому можуть знадобитися додаткові вимірювання.
19-09-2022, 15:30
0
564