У Чернівцях
тривають публічні консультації щодо майбутнього вигляду Центрального парку імені Т. Шевченка.Пропозиції можна вносити до 7 жовтня включно. Ідеї від чернівчан, за словами чиновників, потрібні для того, щоби створити якісний проєкт благоустрою парку, в якому би для різних верств населення знайшлася затишна місцина.
Заступник Чернівецького міського голови Василь Зазуляк у коментарі molbuk.ua запевнив: врахують усі
пропозиції, і по можливості намагатимуться їх втілити у життя.
"Ми будемо враховувати та аналізувати пропозиції містян і в соцмережах, і ті, що надіслані до мерії на електронну скриньку, - обіцяє Василь Зазуляк. – Чудово розуміємо, що тут такі підходи, як до відносно нового парку Жовтневого, ми не застосуємо. Тому тут будемо максимально враховувати і природоохоронне законодавство, і залучатимемо широкий спектр спеціалістів вузького профілю, які володіють знаннями про історію парку.
Читав, що колись на території Центрального парку було дуже багато цікавого (до прикладу, купальня, курсалон - простора зала, в якій проводили бали, з концертами виступали тодішні співаки й артисти). Дехто вважає, що все це треба повернути. Та я не дуже вірю в те, що можна повернути, до прикладу, той же курсалон. На мою думку, парк глобально переосмислювати не варто. Його треба просто привести до ладу. Цікава ідея щодо раритетних дерев, які колись росли на території парку, та потім їх, на жаль, зрубали. Можливо, нам вдасться десь закупити такі ж".
Роботи в парку багато, визнає чиновник.
"Розуміємо, що вбиральні треба приводити до ладу. Було би гарно, щоби всі малі архітектурні форми – вбиральні, каси на атракціонах - виглядали в одному стилі, були дружніми до навколишнього середовища. Тому схиляємося до варіанту, щоби матеріал на фасад до них був із дерева. Попередньо говорили, що будемо в завданні на конкурс прописувати такі речі.
Так само міркуємо над покриттям доріжок, тому що розуміємо, що у них є різне функціональне призначення. Десь доріжка виконує функцію променаду, а десь по ній можуть тренуватися бігуни. Тобто треба розвести за напрямками всі зацікавлені групи громади. Є багато запитів і щодо дитячої зони, і щодо локації для мікромобільного транспорту. Скейтпарк точно буде, але так само, можливо, варто зробити якусь логічну доріжку, де могли би діти їздити на скейтах чи на самокатах".
Також слід навести порядок із численними кафе на території парку, переконаний Василь Зазуляк.
"Це все треба упорядкувати. Ми хочемо, щоби це був парк, а не парк-шапіто, в якому все нагромаджене на купу. Знову ж таки, питання з атракціонами – наскільки вони відповідають вимогам часу. Є оглядове колесо, яке, можливо, потрібно буде замінити на вище, сучасніше. Це теж стане таким магнітом для городян та гостей міста, адже з нього відкриватиметься чудовий пейзаж.
Так само є дуже багато думок із огорожею. Будемо вивчати питання. Бо з того, що я попередньо знаю від фахівців, - цей паркан з боку вулиці Головної не має жодної цінності. Натомість є автентичні фрагменти огорожі з просічної сітки. Їх, мабуть, треба буде реставрувати і зберігати.
Також потрібно змінити освітлення – воно наразі доволі "недружнє". За нашим баченням, будуть транзитні зони, які більше підсвітлюватимуться. А також облаштуємо більш усамітнені зони, де освітлення буде м’якшим, комфортнішим.
Лавиці, на моє переконання, теж треба поміняти. Вони можуть бути із сучасних матеріалів, але, тим не менш, компромісними, більш класичними. Тобто завдань є багато, тепер головне – всіх їх втілити у життя", - підсумовує заступник мера.
Раніше міський голова Роман Клічук
зауважував, що під час ремонту парку мерія звернеться до всіх заможних чернівчан, щоби вони допомогли з фінансуванням.
Куди надсилати пропозиції щодо благоустрою парку:
Пропозиції приймають на е-пошту dua.upp.cmr@gmail.com
За детальнішою інформацією телефонуйте за номером: 555-883 (Вікторія Гаврилюк).
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
15-09-2022, 12:19
0
5 584