У Чернівцях тривають публічні консультації щодо майбутнього вигляду Центрального парку імені Т. Шевченка.
Пропозиції можна вносити до 7 жовтня включно, як повідомляв заступник міського голови Василь Зазуляк, пише molbuk.ua
Чернівчани активно висловлюють свої пропозиції у соцмережах у коментарях. Серед них - найрізноманітніші ідеї:
"Коли ви демонтуєте радянський меморіал в парку?Яке відношення мають незрозумілі радянські військові, що померли аж на Балканах, до цього парку?"
"Головне, щоби прибрали атракціони... Тоді парк стане парком"
"Дозволити проїзд через парк на велосипедах, зробити в ньому велодоріжки"
"Найкраще, що можна змінити в парку, це нічого не змінювати. Хіба могили прибрати"
"Забрати з парку всі(!!!) радянські поховання. Всі зміни узгоджувати з вимогами природоохоронного законодавства. Врахувати, що парк старий, отже кореневі системи дерев великі - жодні комунікації НЕ МАЮТЬ їх пошкоджувати"
"Зробити сучасні майданчики для дітей різного віку: малюкам щось низеньке і з безпечним покриттям, 5-річкам - лазалки і гірки, підліткам - мотузковий парк чи щось типу того. І качелі!!! Одна безкоштовна гойдалка на весь парк від ковалів - ну це стидоба і вічна черга біля неї. Круто було б зробити біля Літнього театру цілий майданчик різних гойдалок, щоби всі охочі дітки могли кататися"
"Я гуляла з мамою-інвалідом в нашому гарному парку.Але ні в один з двох туалетів ми не могли ввійти,тому що абсолютно неможливо інвалідною коляскою зайти в туалет. А також є тільки єдине кафе, куди можна заїхати з інвалідним візочком, до інших неможливо ввійти, бо сходинки і пороги і ніякого заїзду"
"1.У найнижчій точці парку, там де переливи в огорожі для ливневих вод - підземну систему швидкого збору води, яку потім використовувати для поливу, або поступово скидати в міську систему водовідведення. 2. Подбати про всі вікові групи та різні інтереси, нехай буде і місце для шахів, і гарний сучасний майданчик для малюків в притомному місці, а не на окраїні під огорожею, і скейт-парк тощо. 3. Галявина з шезлонгами чи якимись ліжаками, чи з гамаками. 4. Майданчик для вигулу тварин. 5. Доріжки, там де вони протоптані. 6. Якусь красиву травичку для покриття грунту. Бо наразі в парку наче і трава, але й не трава, якийсь дикий підлісок"
"Квіти, вода, дерева, кущі чудернацькі, лавиці, ліхтарі. Зручні доріжки. Парк для відпочинку, для двіжу інші місця"
"Хотілося б, щоб залишили парк для перебування на природі - щоб можна було побути в тиші, послухати птахів. Для цього достатньо поремонтувати доріжки, встановити лавки й смітники. Й ЗАБОРОНИТИ генделикам вмикати гучно музику (як це робив кіоск у літньому театрі). А не перетворювати парк на збірник генделиків й атракціонів"
"Обов'язково зробити інший фонтан. Той фонтан, що наразі- сором!"
"Щось зробити із тим страшним парканом - осучаснити, полегшити або зовсім прибрати, натомість - живопліт. Дати можливість людям зайти у парк хоча б через кожні 30-50 метрів"
"Скейтпарк. Сучасний"
"Потрібно почистити, а не покалічити дерева. Настелити якісне асфальтове покриття на алеях і засипати корою стежки (люди люблять ходити навскоси), принаймі, так роблять в європейських парках. Списувати купу грошей на бруківку і плитку не потрібно. Облаштувати квітники і зони відпочинку (в. т.ч. щоб можна було посидіти на траві), прибрати генделики. Парк уже має свою архітектуру, її потрібно тільки підкресити. І, основне, визначити, хто за парком буде доглядати, і залучити до роботи фахівців!"
"Хотілося б менше шуму, кіосків, якихось будок, хрестів, совіцьких постаментів, а просто куточок лісу, білочок, прогулянок"
"У вбиральнях облаштувати відповідні місця для матусь з малюками, тобто пеленальний стіл і т.д., та врахувати зручність для людей з інвалідністю"
"Приберіть, будь ласка, гойдалки радянського часу, нагадує 60-70 роки, ми європейська країна і у нас все має бути краще", - пишуть люди.
Раніше у мерії повідомили, що хочуть взятися за облаштування центрального парку імені Шевченка. Та спочатку потрібен якісний проєкт, а для його створення знадобиться допомога чернівчан.
Пропозиції приймають на е-пошту dua.upp.cmr@gmail.com
За детальнішою інформацією телефонуйте за номером 555-883 (Вікторія Гаврилюк)
Раніше на брифінгу міський голова Роман Клічук повідомляв, що наступною відремонтованою локацією після скверу по вулиці Мирона Кордуби у Чернівцях може стати Центральний парк культури та відпочинку імені Т. Шевченка.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.