Закладам охорони здоров’я Буковини передали 14 сучасних портативних УЗД-апаратів. Кожна лікарня отримає по одному устаткуванню.
Передача УЗД-апаратів представникам лікарень краю відбулася сьогодні, 1 вересня, повідомляє кореспондентка molbuk.ua
"Це надзвичайно потрібні апарати, з дуже потужним функціоналом, який практично дорівнює стаціонарним УЗД-апаратам з трьома датчиками, що при цьому повністю мобільні. Тобто цей УЗД-апарат можна поставити в операційній, в реанімації чи інших відділеннях і проводити своєчасну якісну діагностику. Завдяки такому обладнанню в операційній можна відразу знайти магістральну судину і закатетеризувати. Тобто це зовсім інший вже тип надання медичної допомоги.
Тепер ми стали ще на крок ближчими до сучасної якісної діагностики, яка дасть можливість встановити вірний діагноз, а відтак – провести правильне лікування. Хоча потреба, звичайно, все одно у такому обладнанні залишається. Як клінічний хірург скажу, що на такий потужний заклад, як обласна лікарня швидкої медичної допомоги, потрібно зо 6-8 таких апаратів", - каже директор департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Олег Чорний.
Чиновник запевняє: апарати роздадуть різним медзакладам краю – і міським, і районним, і обласним, не обділять нікого. Основний критерій, за яким визначали, кому віддати обладнання, - де його найбільше наразі потрібно.
"Розподіляли за функціоналом Med Data, куди кожен заклад охорони здоров’я сам вносить свої потреби. Міністерство охорони здоров’я, відповідно, їх бачить і за наявності гуманітарної допомоги відразу проводить перерозподіл на ту чи іншу область.
Звичайно, у пріоритеті у нас наразі лікування військових, проте УЗД-апарати отримають районні, обласні клінічні лікарні, і лікарня швидкої медичної допомоги, і онкологічна, і центральна міська лікарні. Тобто у нас немає "своїх" чи "чужих" - усі однакові", - запевняє Олег Чорний.
Апарати закупили за кошти Міністерства охорони здоров’я та за сприяння Міжнародного банку реконструкції та розвитку, зокрема, додаткового фінансування проєкту "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей".
Вартість різна: ціна одного з цих апаратів – близько мільйона, інших – у середньому 370-450 тисяч. Загальна вартість апаратів - 6 мільйонів 600 тисяч гривень.
Радіють "подарункам" і керівники лікарень.
"Нам дуже потрібне це обладнання, бо у нас досить велика кількість хворих, які потребують обстеження саме на УЗД-апараті черевної порожнини та всього іншого. Наш апарат уже за віком відпрацював свій термін, тож будемо користуватися поки цим.
Адже такий переносний УЗД-апарат покращує медичне обслуговування пацієнтів, які знаходяться на стаціонарному лікуванні в нашій установі. Тут є можливість обстежити важких хворих, які знаходяться чи то в реанімаційному, чи в пологовому відділеннях, терапії, хірургії, гінекології. Це краще і для хворих, і для наших фахівців", - каже головний лікар Новоселицької лікарні Новоселицької міськради Валерій Калараш.
"Такий УЗД-апарат дасть змогу безпосередньо у палаті біля пацієнта проводити дослідження. Це важливо у випадках із маломобільними хворими.
Наш попередній стаціонарний пристрій мав свого роду обмеження, у нього не така інформативність. Наші фахівці, які ознайомилися з усіма відповідними документами, стверджують, що роздільні здатності цього пристрою набагато більші, ніж того приладу, який у нас був досі", - зазначає виконувач обов’язків гендиректора Чернівецького обласного госпіталю ветеранів війни Віталій Полатайчук.
Обладнання будуть передавати лікарням краю і надалі, запевняє начальник Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.
"Ми будемо ще обов’язково звертатися до міжнародних донорів. Наразі працюємо над цим і визначаємо те обладнання, яке вони можуть надати нашим лікарням. Але це певний процес, який потребує часу. Маю надію, що протягом місяця отримаємо нові надходження міжнародних донорів і розподілимо між нашими лікарнями", - пообіцяв Запаранюк.
Окрім того, додатково Хотинській лікарні 2 вересня передадуть рентген-апарат – хоч і вживаний, проте у гарному стані та високої якості, розповіли у пресслужбі ОВА.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.