У Чернівцях наразі зареєстровано понад 47 тисяч переселенців. Окремі вимушені переселенці мають проблему із затримкою виплат, до прикладу дружині виплати приходять, а чоловіку вже кілька місяців немає, або ж батькам кошти приходять, а їхнім дітям – ні.
Ірина МАРЧУК, заступниця директора департаменту соціальної політики Чернівецької міськради, розповіла "МБ" про найпоширеніші причини затримки виплат переселенцям та дала поради, що робити у такому випадку.
За її словами, можливості департаменту не розраховані на таку кількість людей. "Для порівняння: до 24 лютого на обліку було всього півтори тисячі переселенців, зараз – понад 47 тисяч. Тож багато часу пішло на створення бази ВПО. Ми інколи й вночі вносили дані, а потім вже призначення допомоги – для цього створювалася інша база", – каже І. Марчук.
Причин затримки виплат є багато. Пані Ірина розповіла про найчастіші.
Неправильно заповнена "Дія"– Заявки, які надходять через "Дію", ми перевіряємо. У них часто є багато помилок. Буває, що переселенці не вказують свою область. Населений пункт, вулиця, номер будинку є, а області немає. Або ж у заявах не "підтягуються" діти. Коли особа заповнює документи в "Дії", нам надходить сповіщення через програмний комплекс "Соціальна громада". Ми маємо відкрити його, перевірити всі заяви, відхилити дубляжі.
Через "подвійний" або "потрійний" переїзд– Зараз дуже багато "подвійних" й "потрійних" виплат. Таке виникає через багаторазові переїзди. Коли людина переїхала до нас з іншої області, там має все бути зроблено за процедурою: закрита справа в базі внутрішньо переміщених осіб і в базі виплат, нам мають надіслати відповідні документи. Проблема в тому, що багато областей окуповано. У такому випадку ми звертаємося у відповідний підрозділ Мінсоцполітики, і вони надають нам дані. Інколи це все займає багато часу.
Неправильні дані у документах– Якщо щось неправильно було заповнено в заявці на допомогу, теж можуть виникати затримки. Бувають випадки, коли люди вказують номер карти замість IBAN (міжнародний номер банківського рахунку) або ж неправильний рахунок вказують.
Тому заступниця директора департаменту соціальної політики додає: у будь-якому випадку, якщо затримки з виплатами є тривалими, потрібно звернутися до відділення соцзахисту за місцем тимчасового проживання.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-08-2022, 19:37
0
1 878