У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Україна – розп’яття".
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
На виставці представлений 171 експонат, зібраний працівниками Національного музею історії України у Другій світовій війні на Київщині та Чернігівщині після визволення населених пунктів цих регіонів від російської окупації у квітні-травні цього року.
Серед експонатів – мінометна фугасна міна 82-мм, некеровані реактивні снаряди до систем залпового вогню БМ-21, БМ-27, гільзи від артилерійських снарядів, двері від автомобіля "Урал" з позначкою "V", двері від автомобіля КамАЗ з позначкою "Z", контейнер від ракети зенітно-ракетного комплексу "Бук-М2", нагрудні й нарукавні нашивки, погони військовослужбовців та пропагандистські листівки, персональні документи, взуття та інші особисті речі військовослужбовців РФ.
Також тут можна побачити пускову трубу переносного протитанкового ракетного комплексу FGM-148 "Javelin" військовослужбовця ЗСУ та документальні світлини, зроблені у квітні під час музейних експедицій місцями боїв на Київщині (автор фото – Віктор Бившев).
"Ми вирішили провезти експонати територією України та за кордоном, щоби на власні очі показати, що це за орда, яка напала на Україну і не залишає жодного шансу на перемовини, - зазначає заступниця генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Людмила Рибченко. - Яка взагалі заперечує існування українців сьогодні та в майбутньому. Усвідомлення цього спонукає нас до боротьби. І нашим завданням є ввесь час нагадувати суспільству та закордонних партнерам про необхідність допомагати Україні зброєю, разом подолати цього ворога. Чернівці стали першим містом, де ми влаштували показ зібраних експонатів".
У планах музейників – влаштувати таку виставку і за кордоном.
"Ми будемо працювати далі з іншими країнами. Бо одна справа – коли чуєш інформацію, а інша – коли бачиш на власні очі ці військові предмети. Розумієш, наскільки у ворожій армії не жалкують не те що чужих, а й своїх солдатів, як ставляться до них. Це можна зрозуміти по тому, яку їжу вони їдять, в який одяг одягнені, якими інструкціями чи пам’ятками наповнені кишені їхніх командирів. Усе це наочно демонструє ницість ворога", - додає співрозмовниця.
Виставка триватиме у обласному краєзнавчому музеї до початку осені.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber |
19-08-2022, 22:18
0
2 459