Що таке стома: профілактика, лікування*

новини
3 412
0
* На правах реклами

Операції з видалення пухлин кишківника бувають складними. У ряді випадків частина органа перестає функціонувати, тоді для відведення калових мас необхідно зробити стому.



Що таке стома


Стома – це отвір у кишці, який формують хірургічно під час операції з видалення частини кишківника. Стома виводиться на передню стінку черева для того, щоб виходили калові маси.

Стомування необхідне, якщо кишківник не може функціонувати. Часто це трапляється, коли пухлина була розташована в анальному отворі та довелося видалити сфінктерний апарат. У цьому разі роблять постійну стому.

Але в більшості випадків стому можна закрити в подальшому, відновивши неперервність кишківника та нормальне його функціонування.

Що відчуває пацієнт зі стомою?


Стома зазвичай має червоний відтінок, адже вона є частиною слизових оболонок. Сформований отвір виступає над поверхнею живота, але може бути на рівні шкірного покриву. Одразу після стомування отвір набрякає, а через 4-8 тижнів поступово зменшується та приймає нормальний вигляд.

Пацієнт зі стомою не відчуває позивів та не контролює випорожнення кишківника. Через відсутність певних нервових закінчень у стомі біль також відсутній. Проте можуть бути свербіж, відчуття печіння. Вони пов'язані із природною перистальтикою.

Види стом


Стоми кишківника бувають 2 видів:
  • Ілєостома. Робиться для виведення ділянки тонкої кишки. Характерним для стомування є виділення рідких калових мас. Вони виводяться досить часто.
  • Колостома. Робиться для виведення ділянки товстої кишки. Серед колостом розрізняють кілька видів, в залежності від того, куди виводиться отвір. Наприклад, сигмостома, цекостома та інші. Калові маси виходять 2-3 рази на добу.

Операція із закриття стоми


Операція із закриття стоми є завершальним етапом лікування у випадку видалення пухлин кишківника. Втручання проводиться завжди, якщо є така можливість. Адже закриття стоми дозволяє відновити цілісність кишківника та виводити калові маси через сформований задній отвір.

Операція із закриття стоми досить складна, триває 2-4 години під загальною анестезією. Проводиться вона не раніше, ніж через 3-4 місяці після основного втручання на прямій кишці чи кишківнику.

Після маніпуляції потрібен певний догляд за прооперованою ділянкою. Оптимально носити підтримувальний бандаж протягом 3 місяців, одразу після закриття стоми не рекомендовані фізичні навантаження. Дуже важливо дотримуватися дієти, яку порадив лікар.

Операція із закриття стоми коштує по різному, в залежності від рівня клініки, в якій її проводять. Наприклад, у клініці Варта в Києві таке втручання відповідає співвідношенню ціна/якість. Консультуйтесь із лікарями та обирайте для себе доступні варіанти.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують